بارسلونا ۲ رئال مادرید ۱

ژاوی با فتح ال‌کلاسیکو آماده قهرمانی شد

بارسلونا با پیروزی دو بر یک مقابل رئال مادرید در سراشیبی قهرمانی قرار گرفت.

بارسلونا امشب در چارچوب هفته بیست و ششم لالیگا از ساعت ۲۳:۳۰ میزبان رئال مادرید بود. 

ترکیب بارسلونا:

تراشتگن، آرائوخو، کنده، کریستینسن، بالده، بوسکتس، دی‌یونگ، سرجی روبرتو، گاوی، رافینیا، لواندوفسکی

ترکیب رئال مادرید:

کورتوا، کارواخال، میلیتائو، رودیگر، ناچو، کاماوینگا، کروس، والورده، مودریچ، وینیسیوس، بنزما

دقایق حساس

در این دیدار جذاب و تماشایی، ابتدا این رئال بود که با گل به خودی آرائوخو پیش افتاد، اما در ادامه بارسا دو بار توسط سرجی روبرتو و فرانک کسیه به گل رسید تا یک پیروزی مهم را جشن بگیرد.

رئال بازی را هجومی آغاز کرد و در همان دقیقه اول بازی، کریم بنزما صاحب موقعیت شد، اما ضربه او را مارک آندره تراشتگن مهار کرد.

بارسا خیلی زود به این موقعیت واکنش نشان داد و در دقیقه ۳، روبرت لواندوفسکی که پشت محوطه جریمه رئال صاحب توپ شده بود، با یک شوت محکم می‌توانست گل اول بازی را به ثمر برساند، اما تیبو کورتوا با واکنشی دیدنی، دروازه تیمش را نجات داد.

دو دقیقه بعد، روی ارسال خطرناک بالده، این رافینیا بود که می‌توانست با ضربه سر کار را تمام کند، اما باز هم کورتوا مانع باز شدن دروازه رئال شد.

فشار حملات بارسا ادامه داشت و در دقیقه ۶، چیزی نمانده بود که سرخی روبرتو گل اول بازی را به ثمر برساند، اما ضربه خطرناک او با اختلاف کمی از بالای دروازه رئال به بیرون رفت.

حملات دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۹، این رئال بود که به گل رسید. وینیسیوس که در سمت راست محوطه جریمه بارسا صاحب توپ شده بود، قصد داشت با یک ارسال به دهانه دروازه، هم‌تیمی‌هایش را صاحب موقعیت کند، اما توپ در بین راه با دخالت رونالد آرائوخو تغییر مسیر داد و از کنار دست‌های تراشتگن وارد دروازه شد تا رئال با یک گل به خودی پیش بیفتد.

بعد از این گل بازیکنان بارسا ابتکار عمل را در دست گرفتند، اما دفاع فشرده رئالی‌ها مانع ازایجاد موقعیت روی دروازه آن‌ها می‌شد. در دقیقه ۲۴ بود که در یک رفت و برگشت روی یک ضربه کرنر، کریستینسن صاحب موقعیت شد، اما ضربه سر او از کنار دروازه رئال به بیرون رفت.

برتری بارسا ادامه داشت و در دقیقه ۳۲، بار دیگر روی یک ضربه کرنر، کریستینسن در موقعیت گلزنی قرار گرفت، اما ضربه او دقیقا به جایی رفت که کورتوا حضور داشت.

بازیکنان بارسا به حملات‌شان ادامه دادند تا اینکه سرانجام در دقیقه ۴۵ به گل تساوی رسیدند. روی ارسال آرائوخو از سمت راست بود که توپ در رفت و برگشت مقابل سرجی روبرتو قرار گرفت و او هم با یک شوت محکم، توپ را به گوشه دروازه رئال فرستاد.


در ثانیه‌های باقی مانده نیمه اول اتفاق خاصی رخ نداد و دو تیم با تساوی ۱-۱ به رختکن رفتند.

نیمه دوم را دو تیم هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۵۴ بود که مودریچ پشت محوطه جریمه بارسا صاحب موقعیت شد، اما حضور به موقع بالده، دروازه میزبان را نجات داد.

پنج دقیقه بعد نوبت بازیکنان بارسا بود که روی دروازه رئال خطرساز شوند، اما لواندوفسکی که روی پاس دی‌یونگ صاحب موقعیت شده بود، با تکل کاماوینگا مواجه شد و این فرصت را از دست داد.

حملات بارسا ادامه پیدا کرد و بازیکنان این تیم صاحب یکی دو موقعیت خوب دیگر شدند، اما نتوانستند از آن‌ها استفاده کنند.

هرچه به دقایق پایانی نزدیک می‌شدیم، رئالی‌ها برای زدن گل برتری، تلاش بیشتری به خرج می‌دادند و سرانجام در دقیقه ۸۱، روی پاس وینیسیوس، این مارکو آسنسیو بود که دروازه بارسا را باز کرد، اما داور بعد از کمک گرفتن از VAR، این گل را به دلیل قرار داشتن آسنسیو در آفساید نپذیرفت.

در حالی که رئالی‌ها تا آخرین دقایق سخت به دنبال زدن گل برتری بودند، در دومین دقیقه از وقت‌های تلف شده، این بارسا بود که به گل دوم رسید.

روی یک ضدحمله سریع از سمت چپ، توپ پشت محوطه جریمه به لواندوفسکی رسید و او هم با یک پاس پشت پای دیدنی، الکس بالده را صاحب توپ کرد و پاس در عرض بالده به دهانه دروازه را فرانک کسیه تبدیل به گل کرد تا بارسا در این دیدار جذاب و تماشایی به پیروزی ۲-۱ برسد و بیش از قبل به قهرمانی نزدیک شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
حسام رستگار
۰۱:۳۷ ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
رونالدو نیست باخت میدیم.رئالی ها مال این بازی نیستن.کریم که اصلا مال این بازی نیست
آخرین اخبار