معاون وزیر خارجه ایران:

حضور بیگانگان در قفقاز چشم انداز بی‌ثباتی را پدیدار می‌کند

علی باقری در سخنانی گفت که امنیت و ثبات در قفقاز برای ایران حائز اهمیت است.

معاون وزیر خارجه ایران در گفتگو با رسانه‌های ارمنستان گفت که امنیت و ثبات در قفقاز برای ایران حائز اهمیت است و حضور بیگانگان در این منطقه امنیت را تضمین نمی‌کند.

به گزارش ارمن پرس، علی باقری کنی، معاون وزیر امور خارجه در گفتگو با رسانه‌های ارمنستانی گفت که تاکید ایران بر تحکیم سیاست همسایگی یک اولویت جدی سیاست خارجی است. هم ارمنستان جایگاه ویژه‌ای دارد و هم امنیت و ثبات در قفقاز در سیاست همسایگی ایران جایگاه خاصی دارد.

او افزود: لذا در چارچوب استمرار رایزنی‌های سیاسی مقام‌های دو کشور این سفر به دعوت همتای ارمنی من شکل گرفت و ما دیشب و امروز بحث‌های خیلی خوبی با مقام‌های ارمنستان به ویژه وزیر امور خارجه ارمنستان و معاون وزیر خارجه داشتیم.

باقری در ادامه گفت: در این ملاقات‌ها بر سیاست پایدار ایران برای تحکیم ثبات در منطقه تاکید شد و بر این نکته تاکید کردیم که ایران همواره پای ثابت صلح و ثبات در منطقه است و یار اعتماد آفرین برای تحکیم صلح و ثبات در منطقه خواهد بود.

معاون وزیر خارجه ایران گفت: بر این نکته هم تاکید شد که این کشور‌های منطقه هستند که می‌توانند صلح و ثبات منطقه را تضمین کنند و هرگونه حضور بیگانگان در واقع نه تنها تضمین کننده صلح نیست بلکه چشم انداز عدم ثبات را پدیدار می‌کند.

او در خصوص اقدامات جمهوری آذربایجان نیز گفت: خداوند دیپلمات‌ها را خلق کرده برای اینکه از راه‌های مسالمت آمیز و گفتگو در جست و جوی صلح و ثبات باشند. تصور من این است که رهبران منطقه آنقدر از عقلانیت راهبردی برخوردار هستند که راه حل گفتگو را بر هر گزینه‌ دیگری ترجیح دهند. در این چارچوب جمهوری اسلامی ایران از تمام ظرفیت‌های خود برای حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه از طریق مسالمت آمیز و میز گفتگو استفاده خواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار