رفع تعرض از ۱۳۷ مورد اراضی دولتی در یک هفته گذشته

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در یک هفته گذشته از ۱۳۷ مورد اراضی دولتی در شهرهای مختلف رفع تعرض شده است.

ارسلان مالکی  گفت: یگان حفاظت سازمان ملی در سراسر کشور در بازه زمانی ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا سوم فروردین ماه امسال ۱۳۷ مورد تعرض به زمین‌های دولتی را به صورت فوری رفع کرده‌اند.

به گفته سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن  از مجموع ۱۳۷ مورد تعرض به اراضی دولتی، به مساحت ۴۱۶ هزار متر مربع در این یک هفته، خوشبختانه تمامی آنها توسط  نیروها در یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان‌های کشور رفع شده است.

او می گوید: از لحاظ مساحت وقوع و رفع تعرض یگان حفاظت استان‌های اصفهان، فارس و جنوب کرمان بیشترین آمار و از لحاظ ارزش ریالی زمین‌های رفع تعرض شده، البرز، تهران و فارس بهترین عملکرد را در میان یگان‌های حفاظت داشته‌اند.

مالکی گفت: در بخش اجرای احکام قضایی هم در این هفته در استان بوشهر یک مورد زمین به مساحت تقریبی ۴۸ هزار متر مربع به بیت‌المال بازگردانده شد.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن گفت: متاسفانه در ایام تعطیلات نوروزی برخی افراد سودجو زمینه را برای دست‌درازی به اراضی دولتی، مساعد می‌یابند که امیدواریم اقدامات هوشمندانه و آماده باش تمامی نیروهای یگان حفاظت در سراسر کشور بتوانیم با این قبیل افراد برخورد شایسته را داشته باشیم.

امروز هم وزارت راه وشهرسازی در قالب هشداری به تمامی مسافران نوروزی به ویژه در شهرهای شمالی اعلام  کرد که به هیچ عنوان اقدام به خرید زمین بدون استعلام از ادارات کل راه وشهرسازی نکنند چراکه بسیاری از کلاه برداران در شهرهای مختلف برخی از واحدها و یا اراضی را به چندین نفر فروخته که همین امر زمینه ساز مشکل برای خریداران می شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار