ایران- کنیا؛ قلعه نویی به دنبال نخستین برد ملی خود در سال جدید

تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین بازی تدارکاتی خود در سال ۱۴۰۲ در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی کنیا می‌رود.

دومین دیدار دوستانه تیم ملی ایران در سال ۱۴۰۲ با تیم ملی فوتبال کنیا روز هشتم فروردین ماه از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

نخستین دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران با روسیه  جهت آماده سازی برای حضور در جام ملت‌های آسیا با تساوی یک بر یک در ورزشگاه آزادی تهران به پایان رسید، اما بعد از این بازی، نشست خبری قلعه نویی حاشیه ساز شد و یکی از خبرنگاران انتقاداتی بابت جام نیاوردن این مربی در فوتبال باشگاهی مطرح کرد که سرمربی تیم ملی هم هزار امتیاز لیگ برتری خود را به رخش کشید.  

اکنون تیم ملی فوتبال با سرمربیگری  قلعه نویی به مصاف کنیا حریف آفریقایی می‌رود که انگین فیرات هدایت این تیم آفریقایی را برعهده دارد. فیرات سرمربی کنیا که سابقه کار در تیم ملی ایران در زمان علی دایی و سرمربیگری تیم‌هایی، چون سایپا و سپاهان را هم دارد، از مدت‌ها پیش اردوی آماده سازی تیمش را استارت زد و امیدوار است تیمش را مقابل ایران به خوبی محک بزند.  

کنیا بیش از یک سال مسابقه و اردوی تدارکاتی نداشته و به دیدار با ایران به چشم یک مسابقه آماده سازی عالی نگاه می‌کند.

البته یکی از تصمیمات سرمربی کنیا که در این کشور مورد بحث و چالش جدی قرار گرفته است، خط زدن «بنسون اومالا» مهاجم ۲۱ ساله‌ای است که در لیگ داخلی کنیا بازی می‌کند. اومالا در حال حاضر با ۱۹ گل بهترین گلزن لیگ کنیا است و کنار گذاشتن او از سوی انگین فیرات، انتقادات زیادی را روانه این مربی کرده است.

همچنین فیرات به خوبی از قدرت فوتبال ایران واقف است و به طرفداران تیم ملی کنیا که خواهان برد در این بازی هستند صراحتا گفته نمی‌دانم شما در کدام سیاره زندگی می‌کنید! ارزش یک بازیکن تیم ملی ایران برابر با ارزش تمام بازیکنان کنیاست. به این ترتیب می‌توان گفت کنیا حریفی است که برای آموزش و یادگیری به مصاف تیم ملی کشورمان می‌آید و بهترین فرصت برای قلعه نویی است تا اولین برد ملی خود را در دوره جدید جشن بگیرد و پاسخ قاطعی به منتقدان و مخالفانش بدهد.

قطعا تیم ملی در این بازی با شیوه‌ای هجومی به میدان خواهد آمد تا فوتبالی تماشاگر پسند ارائه کند. قلعه‌نویی گفته بعد از این فیفادی احتمال تغییر در ترکیب تیم ملی ایران وجود خواهد داشت.

کنیا در رده بندی فیفا در جایگاه ۱۰۱ و پایین‌تر از تیم‌هایی مثل لبنان و کنگو ایستاده و از آن طرف هم  در آخرین فهرست جایگاه تیم‌های جهان، تیم ملی فوتبال ایران در رده ۲۴ دنیا قرار گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
خ
۱۰:۱۲ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
فوتبال یعنی فساد و سرگرمی بیهوده و بی ارزش
Canada
ناشناس
۱۳:۲۷ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
درسته, جان کلام
از خودروسازی هم بدتره
جدیکار و اصلی و کلانی و قلیچ خانی و حجازی و ........... چه آخری پیدا کرده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۶ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
مثل استقلال که میتونست پول استرا رو بده ولی انداخت به الان که دولت از بیت المال بده و اگر نده هوچی‌گری و تهمت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۴ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
جای قائدی گلزن در تیم خالیه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۶ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
من قائدی را خیلی دوست دارم.فوتبال ایران همه چیز دارد الا گلزن قهار. قائدی را به دنیا نشان بدهید تا معلوم شود که ایرانی می تواند کارهای بزرگ انجام دهد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۸ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
اینم قلعه نویی
چی شد؟ چیکار کرد؟ از بدبخت ترین کشور دنیا یعنی کنیا گل خوردیم.
تو جام جهانی در برابر برزیل، آلمان، فرانسه و... چیکار قراره بکنه؟
آخرین اخبار