استاندار اردبیل:

صنعتی‌سازی واحد‌های مسکن ملی در اولویت قرار گیرد

استاندار اردبیل بر لزوم تسریع در احداث واحد‌های مسکن ملی در این استان تاکید کرد و گفت: برای سرعت بخشی به اجرای این طرح باید صنعتی سازی در دستور کار قرار بگیرد.

سیدحامد عاملی گفت: عزم ملی بر تولید مسکن است چراکه در صورت عدم تولید مسکن، اقشاری که صاحب مسکن نیستند به ناچار بخش بیش‌تری از درآمد خود را برای اجاره مسکن اختصاص می‌دهند.

استاندار اردبیل در شورای مسکن استان با اشاره به تأمین زمین برای احداث واحد‌های مسکن ملی در شهرستان اردبیل افزود: با توجه به این‌که عمده متقاضیان از اردبیل هستند، لازم است متولیان سریعاً امور اداری و اجرایی جهت آغاز طرح را انجام دهند تا بهره‌گیری لازم از ظرفیت فصل کاری اردبیل صورت گیرد.

عاملی ادامه داد: با رفع مشکل تأمین زمین مورد نیاز احداث مسکن ملی در شهرستان اردبیل، آماده‌سازی آن با استفاده از ظرفیت داخل استان انجام و اولویت احداث نیز باید صنعتی‌سازی با هدف سرعت گرفتن ساخت‌وساز انجام شود.

او با تاکید بر لزوم همکاری بانک‌های عامل در روند پرداخت تسهیلات برای اجرای واحد‌ها اظهار کرد: بانک‌هایی که برای پرداخت تسهیلات از مرکز با آن‌ها توافق شده، باید سهم‌های خود را در خصوص مسکن مشخص و اعلام کنند.

در جریان سفر اوایل اسفندماه گذشته مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به استان اردبیل زمین مورد نیاز برای احداث ۲۶ هزار واحد مسکن ملی در اردبیل تامین شد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.