ایمانیه:

مشکلات گاز و آب شهر دهرم بزودی مرتفع می‌شود

استاندار فارس به مشکلات گاز و آب شهر دهرم اشاره کرد و گفت: در سفر شهرستانی مصوب کرده بودیم مشکل گاز دهرم مرتفع شود؛ این موضوع در حال اجراست و ان شاءالله به زودی به اتمام خواهد رسید.

محمدهادی ایمانیه در جریان سفر به شهرستان فراشبند و بازدید از مجتمع رفاهی بین راهی کیلاق گفت: یکی از تدابیری که در سطح ملی و استانی مورد توجه قرار گرفت، ایجاد ایستگاه‌های جذاب و شاد در محور‌های مواصلاتی است.

استاندار فارس با اشاره به اینکه خسته شدن طبیعت رانندگی است و استراحت نیز از ملزومات جدی و مهم در حین مسافرت است، افزود: سازمان امور عشایر با همراهی عشایر غیور و همیشه در صحنه‌ی فارس، ۵۶ ایستگاه در محور‌های استان، با برپایی سیاه چادرها، برای ایجاد مکانی جذاب و شاد برای استراحت مسافران کمک کرده اند.

ایمانیه این امکان را کانون‌هایی برای تفریح و شادی مردم عنوان کرد و گفت: در این سیاه چادر‌ها علاوه بر ایجاد فضای استراحت مسافران، محصولات محلی و صنایع دستی در معرض بازدید عموم قرار گرفته و مسافران می‌توانند نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در فارس در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی راه‌های استان که در محور ارتباطی فیروزآباد به فراشبند برگزار شد، گفت: متأسفانه به دلیل پرحادثه بودن این جاده که از شیراز آغاز می‌شود و پس از عبور از شهرستان‌های کوار، فیروزآباد، فراشبند و جم به عسلویه می‌رسد، یکی از محور‌های پرتردد استان است.

او گفت: استان فارسی‌ها علاقمند هستند در فصل زمستان و اوایل بهار از این مسیر به جنوب سفر کنند و جنوب نشین‌ها نیز در فصل تابستان از این مسیر به شیراز و مناطق شمالی فارس سفر می‌کنند.

استاندار فارس با بیان اینکه در دور اول سفر ریاست محترم جمهور ۸۰۰ میلیارد تومان از منابع وزارت نفت و وزارت راه و شهرسازی به این جاده اختصاص پیاده کرده است، گفت: بهسازی و ایجاد خط دوم مابین شیراز، کوار تا فیروزآباد در حال انجام است؛ برای محور فیروزآباد، جم به عسلویه، ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است که با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزرات راه وشهرسازی و وزارت نفت، بنا شده است در سفر دوم ریاست محترم جمهور به فارس نسبت به تامین اعتبار آن اقدامات لازم انجام شود تا این مسیر به بزرگراه تبدیل شود.

ایمانیه در ادامه گفت: با تدابیر انجام شده در این مسیر، بنا به گزارشات دستگاه‌های ذیربط، تصادفات این محدوده کاهش پیاده کرده است؛ باید مابقی مسیر به اتمام برسد تا ایمنی آن تامین شود.

او، مسیر‌های مرتبط با راهداری را یکی دیگر از موارد مورد بحث در این جلسه عنوان کرد و گفت: تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد که مقرر شد با گرفتن مشاور تاپایان خرداد ماه طرح‌های مربوط به راه‌های روستایی و زیرمجموعه‌ی راهداری استان نیز مشخص شود.

مقام عالی دولت در فارس به مشکلات گاز و آب شهر دهرم نیز اشاره کرد و گفت: در سفر شهرستانی مصوب کرده بودیم مشکل گاز دهرم مرتفع شود؛ این موضوع در حال اجراست و ان شاءالله به زودی به اتمام خواهد رسید.

وی در خصوص مشکلات آب دهرم نیز گفت: چاه‌های جدیدی برای آب رسانی احداث شده است، اما متاسفانه فاقد معیار‌های قابل استفاده است و همکاران آبفا در حال تلاش برای استفاده از منابع دیگر آب شیرین هستند.

استاندار فارس به درمانگاه دهرم که از مطالبات مردم این منطقه بود هم اشاره کرد و گفت: مصوبات این موضوع نیز اجرا شده و این درمانگاه جهت استفاده در اختیار مردم قرار گرفته است.

ایمانیه گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشکلات بیمارستان فراشبند نیز برطرف خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار