فعالیت ۳۷۰ کارگاه مدرسه‌سازی در استان اردبیل

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در سایه همت دولت سیزدهم ۳۷۰ کارگاه مدرسه سازی در استان اردبیل فعال شده است.

کلام الله صفری گفت: با همکاری اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس، مجمع خیرین مدرسه ساز و بانک‌های عامل کلنگ احداث مدرسه دارالفنون در سال ۱۴۰۱ در اردبیل به زمین زده شد تا با ایجاد چنین مدارسی با امکانات آموزشی و تربیتی استاندارد بتوانیم در کنار کاهش کمبود فضاهای آموزشی در استان، گام‌های بلندی در تربیت تمام ساحتی دانش آموزان برداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل می گوید: قبل از بازگشایی مدارس با همکاری اداره کل نوسازی در دو نوبت تجهیزات آموزشی با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان خریداری و به هنرستان‌های سطح استان ارسال شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی معلمان گفت: هرچند قانون رتبه بندی در سال ۱۳۹۰ به تصویب رسیده بود ولی با عزم دولت سیزدهم و همت وزیر آموزش و پرورش این طرح در سال ۱۴۰۱ اجرایی شد و امسال بدون هیچ مشکلی به فرهنگیان پرداخت خواهد شد.

صفری با بیان اینکه جریان سازی و فضاسازی تربیتی در مدارس استان حاکم است، می گوید: با رویکرد تربیتی که در مدارس استان وجود دارد سعی شده است آموزش و تربیت دانش آموزان بر اساس سند تحول بنیادین به سمت تمام ساحتی حرکت کند.

او اقدامات آموزش و پرورش در اسکان نوروزی فرهنگیان را یادآور شد و گفت: آموزش و پرورش استان برای پذیرش میهمانان نوروزی ۱۱۰ آموزشگاه با ۵۵۰ کلاس درس را تجهیز و آماده سازی کرده است.

صفری همچنین از پذیرش بیش از ۷ هزار نفر در قالب دو هزار خانوار در پایگاه اسکان استان از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی و تهران خبر داد.

به گفته او، تمامی برنامه‌های آموزش و پرورش به سمتی حرکت می‌کند تا نگرش آحاد جامعه را نسبت به خود تغییر دهیم و فرهنگ مشارکتی، همفکری و همراهی جامعه بویژه اولیا را ارتقا ببخشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به تشکیل سازمان تعلیم و تربیت در کشور گفت: در نظر داریم با اجرای ۱۰۰ درصدی برنامه‌های این سازمان در استان ۱۹ هزار نفر که در دوره پیش دبستانی حضور دارند را تحت پوشش قرار دهیم.

صفری می گوید: بازماندگان از تحصیل و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان و توانمندی اولیا به ویژه در حوزه ابتدایی جزو برنامه‌های اولویت دار آموزش و پرورش در سال جاری است.

او توسعه متوازن رشته‌ها را مهم دانست و گفت: در سال ۱۴۰۱ با اجرای توسعه متوازن موفق شدیم ثبت نام در رشته‌های ریاضی و فیزیک را از ۷ درصد به ۹ درصد ارتقا دهیم و همچنین هدایت دانش آموزان به رشته‌های فنی حرفه‌ای را از ۳۷ درصد به ۴۱ درصد افزایش دادیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از تشکیل ستاد کنکور در تمامی مدارس استان اردبیل با مشارکت و همفکری نخبگان فرهنگی خبر داد و گفت: در این راستا تعداد ۱۲ هزار جلد کتاب راه موفقیت در امتحانات نهایی در اختیار دانش آموزان به ویژه مناطق محروم قرار گرفته است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار