حکم اعدام ۵ متهم متجاوز به عنف در مرند صادر شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی از صدور احکام اعدام برای ۵ نفر از متهمان متجاوز به عنف در شهرستان مرند خبر داد.

ضیامهر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: دادگاه کیفری استان پس از رسیدگی و تشکیل جلسات متعدد محاکمه و بررسی اسناد و مدارک موجود، هر ۵ نفر متهم پرونده را به اعدام محکوم و در خصوص سایر اتهامات، چهار نفر از متهمان را به ده سال حبس محکوم کرده است که طبق قانون، اشد مجازات قابل اجرا خواهد بود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات قضات دادگاه کیفری استان آذربایجان شرقی، تأثیر احکام این چنینی را در برقراری امنیت جامعه و عبرت آموزی برای متجاوزان به حقوق مردم اساسی دانست و تأکید کرد: دستگاه قضایی در برخورد با این نوع جرایم با احدی مماشات و مسامحه نخواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرند تصریح کرد: پرونده مذکور در ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ در شهرستان مرند مفتوح شد و به محض وصول شکایت، با وجود اینکه هویت متهمان معلوم نبود لکن طی تحقیقات پلیسی و قضایی هر پنج نفر شناسایی و بازداشت شده و به جرم خود اقرار کردند.

گفتنی است در اردیبهشت سال ۱۴۰۱، یک مورد آدم‌ربایی در یکی از پارک‌های شهرستان مرند واقع در استان آذربایجان شرقی به پلیس گزارش شد که طی آن پنج نفر در یکی از تفرجگاه‌ها یک دختر دانشجو را که با نامزدش درحال صحبت بود، ربودند و نسبت به آزار و اذیتش اقدام کردند.

آدم ربایان که دارای سابقه شرارت بودند کمتر از ۲۴ ساعت توسط پلیس دستگیر شدند و متهمان پس از دستگیری به اقدامات مجرمانه خود اقرار کردند.

پس از دستگیری متهمان، برابر دستور دادستان شهرستان مرند آدم ربایان در سطح شهر گردانده شدند تا درس عبرتی باشد برای مخلان نظم و امنیت عمومی که این اقدام دستگاه قضایی، مورد استقبال شهروندان قرارگرفته و رضایت مردمی را در پی داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۱ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
درود بر جمهوری اسلامی، درود بر این حکم الهی
صورت این بی ناموس ها را با اسید هم بشوری باز کم است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۶ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
تشکر از فراجا و قوه قضاییه شجاع
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۲ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
حقشونه باید اعدام شوند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۴ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
انشالله در تمام استان ها با این نوع افراد همین حکم قضایی اجرا شود.
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۱۹:۵۱ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
بله. مردم از قوه قضائیه انتظار دارند با چنین افراد خبیثی با اشد مجازات برخورد شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۰ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
اعدام در ملا عام
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۱۹:۵۰ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
احسنت به این قاضی مقتدر.
اگر قوه قضائیه با تخلفات و جنایات مانند این قاضی ،قاطع برخورد کند مطمئنا آمار تخلفات و جرم و جنایت یک دهم خواهد شد. سزای چنین مجرمینی اعدام است. متجاوز را باید در ملاء عام و در حضور انبوه مردم ، ابتدا شلاق زد و بعد در همانجا بلافاصله اعدام کرد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۷ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
طفلی دختره خداکنه نامزدش ولش نکنه بهش وفادار بمونه و کمکش کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۵ ۰۸ فروردين ۱۴۰۲
آفرین به قوه قضائیه مقتدر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آخرین اخبار