کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در همه شهر‌های استان در حال اجرا است .

محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان  در سومین جلسه شورای مسکن استان خواستار کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی و هزینه‌های تامین اجتماعی طرح نهضت ملی مسکن شد و گفت: ضروری است با توجه به مطالبه شهروندان کمک شود تا پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در دست ساخت توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در زاهدان هر چه سریعتر تعیین تکلیف و به اتمام برسد.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: در حال حاضر ۲۷ هزار و ۱۳۴ واحد طرح نهضت ملی مسکن در این سراسر این استان با پیشرفت فیزیکی ۶۷ درصد در حال ساخت است که زمینه اشتغال ۳۵ هزار و ۶۱۰ نفر را فراهم آورده است.

اکبری از تامین زمین برای ساخت ۱۴۱ هزار و ۲۴۱ واحد مسکونی در برنامه چهار ساله استان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هزینه‌های ساخت و مدت زمان واحد‌های یک طبقه حیاط دار در طرح نهضت ملی مسکن کمتر از هزینه‌های ساخت واحد‌های آپارتمانی است در همه شهر‌های این استان بجز زاهدان و چابهار ساخت و ساز به صورت یک طبقه انجام می‌شود.

وی گفت: تاکنون ۲۰۸ هزار و ۲۵۹ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که ۴۴ هزار و ۱۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان از پرداخت بیش از یک هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن در این استان خبر داد و تصریح کرد: اجرای این طرح مهم ملی در این استان با گردش مالی بیش از ۹ هزار میلیارد تومان توانسته علاوه بر ایجاد اشتغال رونق تولید را فراهم آورد.

اکبری خاطر نشان کرد: روند اجرای این طرح در استان با توجه به تامین و جانمایی زمین و اقدامات زیرساختی، شتاب گرفته و تمام تلاش‌ها بر تکمیل طرح‌ها بدون اتلاف وقت است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار