طرح جامع آبیاری فضای سبز همدان امسال اجرایی می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: طرح جامع آبیاری فضای سبز شهر همدان امسال اجرایی خواهد شد.

حامد جلیلوند با بیان اینکه در سال‌های گذشته کار‌هایی که انجام می‌شده پیوست محیط زیستی نداشته است، افزود: عدم توجه به هدررفت آب و احیای قنوات و آب‌های زیرزمینی باعث شده امروز مشکلاتی در شهر داشته باشیم.

او با تأکید بر اینکه آبیاری فضای سبز شهر همدان به صورت شبکه خواهد شد، تصریح کرد: طرح جامع آبیاری فضای سبز به صورت شبکه بوده و ایستگاه‌های پمپاژ و تمامی فضای سبز شهر را پوشش خواهند داد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به اینکه بحث آبیاری در شهر همدان از سال ۸۹ دغدغه شهرداری بوده، اما اجرایی نشده و به صورت نیمه کاره رها شده است، تاکید کرد: در بعضی مناطق به صورت کم و زیاد انجام شده، اما پیوستگی و شبکه‌ای نبوده است.

جلیلوند افزود: طرحی که به سرانجام می‌رسانیم سرنوشت آبیاری فضای سبز را تغییر می‌دهد و از هدررفت آب جلوگیری شود.

او با بیان اینکه مطالعات شبکه آبیاری فضای سبز شهر همدان تا ماه آینده تعیین تکلیف و اجرایی می‌شود، افزود: این طرح در چند فاز اجرا خواهد شد که تأکید داریم امسال فاز اول که شامل لوله کشی، مخازن و احداث ایستگاه پمپاژ است، اجرا شود.

او با بیان اینکه این طرح نیازمند ۱۰۰ میلیار اعتبار است، گفت: با اجرای این طرح تمامی چاه‌ها پلمب می‌شود و کار‌ها به صورت سیستماتیک انجام می‌گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به طرح جامع ساماندهی مشاغل، افزود: شرح خدماتی که برای این طرح تهیه شده، ناقص بود بر این اساس این طرح به کارشناسان خبره و اصناف به مشورت گذاشته و طرح جامع مجدد تهیه شد.

جلیلوند با بیان اینکه طرح جامع ساماندهی مشاغل به طرح جامع و تفصیلی شهر همدان ارتباط مستقیم داشته است، افزود: کار‌های مناقصه این طرح از زمانی که بودجه ابلاغ شده در دستور کار قرار گرفت ضمن اینکه برای این طرح افزایش اعتبار و ردیف بودجه درنظر گرفته شد چراکه برآورد‌هایی که انجام شده بود، با ردیف بودجه مطابقت نداشت.

اوبا اشاره به اینکه در طرح جامع ساماندهی مشاغل همه مشاغل جامعه هدف هستند، ادامه داد: اعتبار این طرح ۹۰۰ میلیون تومان بوده و بازه زمانی اجرای آن ۱۲ ماهه درنظر گرفته شده، اما تأکید داریم در چهار یا پنج ماه نهایی و اجرا شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.