مدیرعامل شرکت برق ایلام:

برنامه مدیریت مصرف ۴۵ مگاوات برق در ایلام تدوین شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: مدیریت مصرف ۴۵ مگاوات برق مشترکان حوزه‌های مختلف در سال جاری و اوج پیک مصرف در تابستان تدوین شده است.

ولی الله ناصری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام اظهار داشت: سال گذشته با ناطرازی عجیبی در صنعت برق روبرو بودیم و در این راستا فعالیت‌های گسترده‌ای با همکاری رسانه‌ها در سطح استان ایلام انجام شد که در حوزه خانگی باعث ۴.۵ درصد کاهش مصرف خانگی شد.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌های وزارت نیرو تلاش این است که هیچ محدودیتی در خاموشی مشترکان نداشته باشیم، افزود: طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی از اول خرداد ماه امسال اجرایی شده که تا آخر شهریورماه ادامه داد و بر اساس آن همه مشترکان می‌توانند با صرفه‌جویی در مصرف برق از پاداش برخوردار شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام یادآور شد: امسال ما باید ۴۵ مگاوات در برنامه‌های بار و مدیریت مصرف در استان داشته باشیم به عبارتی مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف صنعت چهار، کشاورزی ۲۲، اداری هشت، تجاری سه، مولد سه و خانگی ۶ مگاوات است که باید با راهکار‌های ارایه شده این مهم توسط مشترکان برای کاهش مصرف با ارایه مشوق‌ها لحاظ شود.

ناصری با اشاره به طرح پاداش صرفه جویی خانگی بیان کرد: اگر مشترکان در حوزه خانگی تا نیم برابر الگوی مصرف، یک برابر الگوی مصرف و پله‌های بعدی (یک و نیم، ۲ و ۲ و نیم برابر الگوی مصرف) کاهش مصرف برق را داشته باشند به ازای هرکیلو وات ساعت تا ۲ هزار تومان که ۲۰ برابر قیمت فروش انرژی است، پاداش دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: در بخش صنعت نیز هر کدام از صنایع و شهرک‌های صنعتی به جای تعطیلات روز جمعه یا ایام پایان هفته که بتوانند در بازه غیر تعطیل هفته به میزان ۱۲ ساعت با ما همکاری داشته باشند، مشوق‌های خاصی در نظر گرفته شده است این هماهنگی در سال گذشته باعث شد هفت درصد تولید بیشتر به صنایع داشته باشیم.

وی ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز کشاورزانی که چاه‌ها را به مدت پنج ساعت مدیریت بار مصرف داشته باشند از ۱۹ ساعت برق رایگان در ماه بهره‌مند می‌شوند.

به گفته ناصری، بر اساس مصوبه هیات وزیران دستگاه‌های اجرایی و دولتی استان موظف هستند با تغییر در ساعات کاری فصل گرم سال ۳۰ درصد مصرف خود را کاهش دهند در این راستا برای همه ادارات کنتور هوشمند نصب شده و دستگاه‌های اجرایی استان توسط اکیپ‌های بازرسی پایش خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام به نقش بی‌بدیل رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی مستمر و تأثیرگذار برای مصرف بهینه برق در جامعه اشاره کرد و افزود: اصحاب رسانه می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در آگاه‌سازی و اصلاح الگوی مصرف برق ایفا کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.