آزادی هشت زندانی با مساعدت جوان همدانی

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: یک جوان همدانی با کمک ۳۰۰ میلیون تومانی موجب آزادی هشت زندانی جرائم غیرعمد شد.

یداله روحانی منش گفت: این جوان به صورت گمنام در تماس با ستاد دیه و دریافت شماره حساب، این وجه را برای کمک به زندانیان نیازمند واریز کرد.

او گفت: همچنین مادر مرحوم «علی خادمی» در نخستین سالگرد فرزندش با حضور در ستاد دیه، هزینه مورد نیاز آزادی یک زندانی جرائم غیر عمد را پرداخت کرد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: مرحوم علی خادمی پیشتر در امر خیرخواهانه و آزادی زندانی مشارکت داشت و به همراه مادرش با حضور در ستاد دیه زمینه ساز آزادی چهار زندانی شده بود.

روحانی منش گفت: ۲ ماهه ابتدای سال جاری ۳۴ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران نیک اندیش از زندان‌های این استان آزاد شدند و هم اینک ۲۴۶ نفر به علت جرائم غیرعمد در زندان به سر می‌برند.

او گفت: همچنین سال گذشته ۳۱۱ زندانی جرائم غیرعمد شامل ۱۶ زن و ۲۹۵ مرد از زندان آزاد شدند که ۲۴۰ نفر از این افراد برای مسایل مالی، ۵۶ نفر برای پرداخت مهریه، ۹ نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه ناشی از سوانح و ۶ نفر نیز برای پرداخت نفقه زندانی شده بودند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با بیان اینکه مجموع بدهی این زندانیان ۷۶ میلیارد و ۸۹۷ میلیون تومان بود، گفت: شاکیان پرونده به عنوان بزرگترین حامیان ستاد دیه ۲۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از بدهی زندانیان را سال گذشته بخشیدند.

منبع ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.