ذخایر سد‌های استان تهران کسری ۵۱ میلیون متر مکعبی دارند

اکنون حجم ذخیره آب سد‌های تامین‌کننده آب شرب استان تهران ۵۸۱ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با ذخیره ۶۳۲ میلیون مترمکعبی مشابه سال گذشته، حدود ۵۱ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

میزان ورودی آب سد‌های پنجگانه استان، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، حدود ۷۹۹.۵ میلیون مترمکعب است که این مقدار در مدت مشابه سال آبی گذشته بیش از ۸۸۱.۹ میلیون متر مکعب بوده و ۹ درصد کاهش یافته است.

حجم آب سد امیرکبیر تاکنون حدود ۱۴۸ میلیون مترمکعب اعلام شده، در حالیکه این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۳۰ میلیون مترمکعب بوده است.

حجم آب سد طالقان نیز از ۲۵۲ میلیون مترمکعب سال گذشته به ۲۳۵ میلیون مترمکعب و حجم آب سد لتیان نیز از ۶۲ میلیون مترمکعب رسال گذشته، به ۶۴ میلیون مترمکعب رسیده است.

حجم ذخیره آب سد لار در ۱۶ خرداد ماه سال گذشته، ۱۲۱ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با موجودی ۷۷ میلیون مترمکعبی امسال، ۴۴ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

حجم آب سد ماملو نیز از ۶۶ میلیون مترمکعب روز مشابه سال گذشته، در حال حاضر به ۵۷ میلیون مترمکعب رسیده است.

این آمار در حالی است که همراهی شهروندان در خصوص مدیریت مصرف و صرفه‌جویی ضروری است تا وضعیت کم آبی فعلی پشت سر گذاشته شده و کمترین چالش در حوزه تامین آب شرب پایدار به ویژه در روز‌های پیش رو و پیک مصرف آب را شاهد باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار