بازدید بیش از ۵۳۵ هزار نفر از نمایشگاه‌های استان یزد

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان یزد گفت: بیش از ۵۳۵ هزار نفر از ۲۱ نمایشگاه استان در سال گذشته بازدید کردند.


احمد قافی مدیر عامل نمایشگا‌های بین المللی استان یزد گفت: نمایشگاه‌های استان یزد به مدت چندین سال به‌صورت اجاره‌ای در مکان‌های مختلف برگزار می‌شد که در سال ۹۸ باهمت مدیران استان فعالیت خود را در مکان فعلی آغاز و توانست پس از محدودیت‌های بیماری کرونا در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۵ نمایشگاه را در استان یزد باکیفیت بسیار بالا برگزار کند. 

او با تأکید بر اینکه نمایشگاه فعلی با متراژ ۵۶ هکتار و بر اساس نیازمندی‌های روز به همت مشاوران بین‌المللی تهیه شده است ابراز کرد: در سال ۱۴۰۱ حدود ۲۱ نمایشگاه در استان برگزار شد و امیدواریم در سال‌های آینده با رفع برخی تنگنا‌ها و مشکلات بتوانیم شاهد برگزاری تعداد بیشتری نمایشگاه در شأن و جایگاه مردم یزد باشیم. 

مدیر عامل نمایشگا‌های بین المللی استان یزد با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان یزد تصریح کرد: برخی از نمایشگاه‌های یزد به علت جایگاه ویژه استان در آن صنعت تبدیل به برند شده و خیلی از استان‌ها برنامه‌های خود را با نمایشگاه یزد تنظیم می‌کنند. 
قافی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ پیش‌بینی برگزاری ۳۵ نمایشگاه را در استان انجام داده‌ایم اظهار کرد: رشد کمی و کیفی نمایشگاه را به طور هم‌زمان دنبال می‌کنیم به‌نحوی‌که از نظر کمی ساخت ۱۲ هزار مترمربع سالن نمایشگاهی دربازه سه ساله و ایجاد شش هزار مترمربع فضا‌های خدماتی، تفریحی و رفاهی را در حال پیگیری است. 

او عنوان کرد: سالن‌های جدید نمایشگاه در وسعت‌های سه، چهار، پنج هزار مترمربعی باتوجه‌به استقبال مردم طراحی و عملیات اجرایی آن‌ها در اواخر سال گذشته با حضور استاندار یزد کلنگ‌زنی شده است. 

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی یزد با اشاره به اینکه به دنبال رشد کیفی نمایشگاه سعی داریم نمایشگاه‌های استان با مجریان قوی‌تر و صاحب‌نام‌تری برگزار شود تصریح کرد: در سال گذشته ۲۶ رویداد برگزار که به‌صورت متوسط در هرکدام از نمایشگاه‌ها از هفت استان کشور حداقل حضور داشتند. 

قافی با بیان اینکه هدف از برگزاری نمایشگاه‌ها دوطرفه است ابراز کرد: برگزاری نمایشگاه‌ها می‌تواند در واردکردن صنایع جدید به استان مؤثر باشد و درعین‌حال می‌تواند به صادرات صنایع و محصولات استان کمک کند. 

او با تأکید بر اینکه طراحی‌های ورودی نمایشگاه در ابتدا اشتباه بوده است خاطرنشان کرد: دلیل ازدحام و ترافیک در زمان برگزاری نمایشگاه همین طراحی اشتباه خروجی و ورودی نمایشگاه بوده است که برای رفع این مشکل در حال طراحی سر درب و همچنین ورودی لازم هستیم. 

قافی در پایان تصریح کرد: نمایندگان کشور‌های چین، ترکیه، هند، استرالیا، سنگاپور، انگلستان کشور‌هایی بوده‌اند که بیشترین مشارکت را در برگزاری نمایشگاه‌های استان در سال گذشته داشتند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار