رئیس اداره میز صنعت و رتبه بندی ناشران سازمان بورس در خصوص اهمیت رتبه بندی شرکت‌های بورسی برای سهامداران و خود ناشران نکاتی را ارائه کرد.

ابراهیمی رئیس اداره میز صنعت و رتبه بندی ناشران سازمان بورس گفت: اهمیت بحث رتبه بندی ناشران از آنجا نشات می‌گیرد که زمانی که ناشران بر اساس میزان رعایت دستورالعمل‌های سازمان بورس رتبه بندی می‌شوند سهامداران آسوده‌تر می‌توانند متوجه شوند که از نظر سازمان بورس کدام شرکت‌ها بیشتر قوانین و مقررات را رعایت می‌کنند بر این اساس شفافیت بیشتری را در این ناشران سراغ داریم.

به گفته او اداره میز‌های صنعت و رتبه بندی ناشران، تصمیم به رتبه بندی ناشران بر مبنای ۳ معیار کلیدی شفافیت اطلاعاتی، حاکمیت شرکتی و توسعه بازار سرمایه با هدف انتشار لیست رتبه بندی ناشران اوراق بهادار بصورت دوره‌ای نمود که پیش بینی می‌شود تحقق این امر منجر به افزایش شفافیت و پیشگیری از وقوع تخلفات در بازار سرمایه گردد. جهت تحقق این هدف، پیش‌نویس دستورالعمل امتیاز دهی به ناشران اوراق بهادار در سال ۱۴۰۱ تهیه و در حال طی کردن مراحل تصویب است.

او می گوید: در دستورالعمل مذکور علاوه به بررسی موارد عدم رعایت قوانین و تخلفات ناشران، تلاش گردیده مشوق‌هایی برای آن دسته از ناشرانی که نقش بسزایی در رشد و توسعه بازار سرمایه از حیث شفافیت، استفاده ابزار‌های مالی نوین، افزایش تولید و سود اقتصادی واحد تجاری دارند در نظر گرفته شود. همچنین تلاش شده است مزایای تشویقی برای ناشران برتر از جمله سهولت در امر پذیرش شرکت‌های تابعه، فرایند‌های صدور اوراق بدهی و سرمایه‌ای و معافیت‌های مالیاتی بیش‌تر (پس از تصویب در یکی از قوانین بالادستی از جمله برنامه هفتم توسعه) و سایر مزایا در نظر گرفته شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲
مگه چیزی از بورس و پول ملت مونده دولت به فنا داده سرمایه مردم رو تنها امید ما مالباختگان بازار سرمایه اینه که دوباره ترامپ ریس جمهور امریکا بشه انشالله دلار صعودی بره بالا و ما به اصل پولمون برسیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲
مگه بورسی هم مونده؟ مگه از مردم سرمایه ای مونده؟ با نابودی سرمایه مردم تو بورس، نقدینگی رو کنترل میکنید؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲
تو را خدا به دادمان برسید سرمایمون نابود شد
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۱۵:۴۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲
کل بورس توسط اصلاحطلبان دزد و فاسد و پولدار به گروگان گرفته شده وبا پولهای هنگفتی که از سال 99 از ملت دزدیدن هر روز باب میلشون کل بورس را بالا و پایین میکنند.شاید الان به نظرم توجه نکنید ولی در آینده نزدیک این باند مافیایی که بدنه اصلیش اصلاح طلبها هستن رسوا خواهند شد
آخرین اخبار