رئیس جمهور چهارشنبه به استان خراسان جنوبی سفر خواهد کرد

استاندار خراسان جنوبی از سفر رئیس جمهور به این استان در روز چهارشنبه هفته جاری همزمان با اربعین حسینی خبر داد.

جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی در گفت و گوی ویژه خبری شبکه خاوران خراسان جنوبی اظهار کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند رمز این دولت کسب رضای الهی و خدمت به مردم است و برای این موضوع رئیس جمهور روز تعطیل نمی‌شناسد و در روز‌های تعطیل هم به امورات مختلف در کشور می‌پردازد.

وی عنوان کرد: از آنجایی که مردم خراسان جنوبی علاقه و ارادت خاصی به رئیس جمهور دارند، آیت الله رئیسی هم به دنبال فرصتی بود که به این درخواست‌های مردم پاسخ مثبت دهد و بهترین فرصت را در روز اربعین امسال انتخاب و به خراسان جنوبی سفر می‌کند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این نوع سفر از نوع مذهبی، مردمی و دلی است و سفر دولتی و رسمی نیست، خاطرنشان کرد: همچنین همراهی وزرا را در این سفر نداریم.

قناعت گفت: با توجه به محدودیت زمانی، رئیس جمهور در راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی از میدان آزادی تا امامزادگان باقریه بیرجند و در مراسم عزاداری این محل حوالی ساعت ۹ صبح شرکت خواهد کرد و اگر فرصتی بود در جمع مردم سخنرانی می‌کند.

وی بیان کرد: مردم شهرستان‌های مختلف استان درخواست دارند که آیت الله رئیسی به شهر‌های مختلف سفر کند که این موضوع به دلیل محدودیت زمانی مقدور نیست و سفر رئیس جمهور برای حضور در تعدادی از شهرستان استان از جمله بیرجند، درمیان و فردوس برنامه‌ریزی شده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: آیت االله رئیسی در سفر به شهرستان مرزی درمیان دیدار مردمی با برادران اهل تسنن و تشیع خواهد داشت و در این دیدار سخنرانی می‌کند، بعد از درمیان به شهرستان فردوس سفر و در روز اربعین حوالی ساعت سه عصر در مصلی فردوس دیدار مردمی و سخنرانی می‌کند سپس مجدد به شهر بیرجند بر می‌گردد.

وی عنوان کرد: در شهر بیرجند هم نشست با نخبگان و ائمه جمعه، علما و طلاب انقلابی برنامه‌ریزی شده که پایان برنامه‌های سفر یک روزه رئیس جمهور خواهد بود.

قناعت با اشاره به اینکه فلسفه سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی دیدار مردمی است افزود:، اما با توجه به پیگیری‌هایی که صورت گرفته قرار است عملیات اجرایی طرح راه آهن نهبندان - بیرجند - قاین - یونسی با حضور آیت الله رئیسی آغاز شود و این برنامه بدو ورود به بیرجند و قبل از شرکت در برنامه پیاده‌روی جاماندگان اربعین برنامه‌ریزی شده است.

وی عنوان کرد: پروژه راه آهن زاهدان - بیرجند - مشهد به طول ۹۱۰ کیلومتر به عنوان یک پروژه ملی و فراملی در دست اجراست که ۱۳ قطعه آن در قالب ۴۳۲ کیلومتر در حوزه سرزمینی خراسان جنوبی قرار دارد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: پیمانکاران این قطعات مشخص و زمین تحویل آنان شده است که با تجهیز کارگاه‌ها برخی اقدامات شروع شده و در این سفر به صورت رسمی شاهد آغاز عملیات اجرایی راه آهن نهبندان - بیرجند - قاین - یونسی نیز خواهیم بود.

رئیس جمهور قرار است در سومین سفر طی ۲ سال اخیر به خراسان جنوبی سفر کند.

آیت الله رئیسی ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ در سومین سفر دور اول سفر‌های استانی و ۲۴ و ۲۵ آذر سال گذشته در نخستین سفر دور دوم سفر‌های استانی به خراسان جنوبی سفر کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۲ ۱۴ شهريور ۱۴۰۲
میره اونجا چکار کنه
Iran (Islamic Republic of)
رضا
۰۸:۵۴ ۱۴ شهريور ۱۴۰۲
آقای رئیسی علاوه بررئیس جمهور، نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری نیز هستند و قبل از ریاست جمهوری هم خیلی به خراسان جنوبی می آمدن و پیگیر وضعیت این استان بودند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۱ ۱۴ شهريور ۱۴۰۲
کار واجبی داره
Iran (Islamic Republic of)
تنها
۲۳:۳۲ ۱۳ شهريور ۱۴۰۲
که چی بشه مثلا اون استانهایی که سفر کردی چی شد یکم نگرشتون رو عوض کنید همیشه ریشه رو پیدا کنید باور کنید با این فرمون که میرید همه مردم عادی بدبخت میشن فقط نگای خودتون و اطرافتون میکنید
آخرین اخبار