آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در گیلان

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس گیلان همزمان با سراسر کشور امروز در رشت برگزار شد.

آئین تجلیل و تکریم سراسری بیش از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت امروز (چهارشنبه ۲۹ شهریور ماه) با محوریت بانوان و شعار «جهاد مقاومت از دیروز تا امروز» با سخنرانی آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به صورت ارتباط تصویری و با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، جمعی از مسئولان استانی، خانواده‌های معظم شهدا در سالن شهدای فراجا رشت برگزار شد.

آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان در این مراسم با اشاره به جایگاه والای مجاهدان راه خدا گفت: ایثار، شهادت و جهاد در راه خدا برای تشکیل تمدن اسلامی با هدف انسان سازی برای هدایت بشر در مسیر خدا و دفاع از اسلام، ۲ ویژگی رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس و رمز ماندگاری جامعه اسلامی است.

او افزود: دشمنان اسلام و نظام در مدت عمر بابرکت انقلاب اسلامی با هر ترفندی در تلاشند تا با غبارآلود کردن و سیاه نمایی ویژگی‌های رزمندگان به مقاصد پلید خود برسند.

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در گیلان

امام جمعه رشت ایثار و شهادت را یک فرهنگ دانست و تصریح کرد: ملت ایران در سال‌های دفاع مقدس و در تمام برهه‌های حساس کشور از جمله جنگ ترکیبی ثابت کردند که همواره پای آرمان‌های انقلاب اسلامی و کشور خود ایستاده اند.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز در این آیین در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان گفت: دشمنان ما با جنگ‌های ترکیبی قصد ضربه زدن به نظام انقلاب اسلامی ما دارند، اما آنان ملت ما را نشناختند.

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در گیلان

او افزود: کسانی که جوانان ما را به خاک و خون کشیدند و دستان آنان به خون فرزندان ما آغشته است امروز شعار زن زندگی آزادی را تجویز می‌کنند و جنگ ترکیبی راه می‌اندازند، اما به فرموده مقام معظم رهبری، دشمنان ما اشتباه محاسباتی کردند.

به گفته استاندار، دشمنان امسال خیلی تلاش کردند تا اغتشاش برپا کنند، اما مردم و نیرو‌های نظامی و انتظامی ما هوشیارند و تمسک مردم ما به اسلام و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی است و ایمان راسخی دارند.

عباسی تصریح کرد: رزمندگان اسلام و شهدای گرانقدر راه را نشان دادند و شهدا راه ما را روشن کردند و همینک نیز مشعل روشن هدایت در دستان باکفایت مقام معظم رهبری است.

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در گیلان

او با اشاره به الگو قراردادن مادران و همسران شهدا در جامعه افزود: مادران، همسران، خواهران و دختران شهدا الگو‌های جامعه ما هستند، چون آنان با پیروی از حضرت زینب (س) جهاد و مقاومت را به خوبی به جهانیان نشان دادند و الگو‌های مناسب جامعه ما به شمار می‌روند.

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در گیلان

این آیین در آستانه آغاز چهل و سومین سالگرد حماسه دفاع مقدس با شعار «ما متحد هستیم» برگزار و در پایان مراسم از پیشکسوتان و خانواده‌ها و رزمندگان دوران دفاع مقدس گیلان تجلیل شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.