روحیه کار جهادی مسئولان تقویت شود

امام جمعه قم گفت: اگر کار جهادی نباشد غبار غفلت بر روی برخی افراد می‌نشیند و باید روحیه کار جهادی در مسئولان تقویت شود.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در نشست ائمه جمعه استان قم که با حضور سیدمحمدآقامیری استاندار قم در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با بیان اینکه در زیارتنامه دو امام آمده است که خدا کسانی که با دست و زبان خود شما را کشتند لعنت کند، عنوان کرد: نقش رسانه و زبان هم در تأیید و هم در تخریب بسیار مؤثر است بنابراین باید نسبت به آنچه می‌گوئیم و آنچه منتشر می‌کنیم دقت داشته باشیم.

امام جمعه قم با تشکر از استاندار جدید انتصاب ایشان برای استان قم را به خاطر اهمیت ویژه این استان برای رئیس جمهور دانست و گفت: یکی از درس‌های محرم و صفر که در بهترین حالات زیارت عاشورا در حال سجده از خدا می‌خواهیم این است که قدم‌های صادقانه ما را همراه با اباعبدالله علیه السلام و افرادی که جان خود را فدا کردند در راه خودش ثابت کند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت قدم صادقانه را در مقابل قدم‌های تبلیغی، شکلی، صوری، ظاهری و عوام فریبانه دانست و گفت: با توجه به آیه ۱۴۷ آل عمران استغفار از گناهان، پرهیز از اسراف در هر عرصه از زندگی و ثبات قدم در راه خدا سه پیش شرط نصرت و یاری خداوند برای پیروزی بر دشمنان است.

وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن فقط به مواردی از تاریخ زندگی انبیا اشاره کرده که جنبه عبرتی داشته است، گفت: اگر می‌خواهیم هفته دفاع مقدس ماندگار شود باید جنبه‌های عبرتی آن زیاد باشد و یکی از جنبه‌های عبرتی هفته دفاع مقدس این است که مردم و مسئولان باید همواره آماده هجوم دشمن در عرصه‌های مختلف باشند.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به بازدید‌های سرزده استاندار از زیرمجموعه خود این کار را کار بسیار خوب و جهادی و در راستای آمادگی همیشگی مدیران عنوان کرد و افزود: اگر کار‌های جهادی نباشد غبار غفلت بر روی برخی افراد و چیز‌ها می‌نشیند بنابراین باید روحیه کار جهادی در مسئولان تقویت شود.

وی با تأکید بر اینکه عموم مردم مدیرانی که اهل کار جهادی باشند را دوست دارند، تصریح کرد: باید مدیران زیر مجموعه خود را وادار کنید که جهادی عمل کنند و اگر کسی نخواست همراهی کند دست شما در تغییر این افراد باز است و خداوند هم نسبت به اختیاراتی که به شما داده است در روز قیامت مطالبه خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.