رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران:

در حال حاضر در متروی تهران ۱۳۰۰ واگن داریم

مظفر گفت: پروژه‌هایی که امروز آغاز به کار می‌کنند، پروژه‌هایی موثر و ارزشمندی هستند که پیامد‌های مثبت آن مستقیما برای شهروندان است.

میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: پروژه‌هایی که امروز آغاز به کار می‌کنند، پروژه‌هایی موثر و ارزشمندی هستند که پیامد‌های مثبت آن مستقیما برای شهروندان است. برخی از برنامه‌ها جنبه پشتیبانی دارد، اما پروژه‌هایی مانند پروژه‌های امروز به صورت مستقیم کام مردم را شیرین می‌کند؛ بنابراین باید قدر این فرصت خدمتگزاری که به برکت خون شهدا پیش روی ما گذاشته شده را بدانیم و از تک تک ثانیه‌های آن استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از محور‌های مهم برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران که از سال ۱۴۰۱ آغاز شده این است که بتوانیم قطب‌های تفرجگاهی و گردشگری بزرگ مقیاس را در نقاط مختلف تهران توسعه دهیم و پروژه خرگوش دره می‌تواند یکی از قطب‌های گردشگری بزرگ تهران باشد. در روددره خرگوش دره فضای وسیعی داریم که ظرفیت‌های بی نظیری دارد و به ایستگاه مترو نیز دسترسی دارد.

مظفر ادامه داد: امسال بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان بودجه برای خرگوش دره تصویب کردیم و ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان نیز برای سال آینده لازم است تا محدوده خرگوش دره در اوقات فراغت با محور خانواده در خدمت شهروندان قرار بگیرد.

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: محدوده گلابدره نیز هدف‌گذاری صحیح دیگری بوده که آسیب‌های اجتماعی بی شماری را در آن شاهد بودیم و ساخت و ساز‌های غیر مجاز و نقاط بی دفاع در آن داشتیم. در یک سال اخیر کار‌های مهمی انجام شد و ساماندهی گلابدره نیز از اقداماتی است که یکی از احکام برنامه چهارم است و بازآفرینی شهری در چند محله هدف از جمله محله گلابدره و کوره‌پزخانه‌های مناطق ۱۸ و ۱۹ در آن قید شده است. به طوری که برای پروژه گلابدره ۱۰ میلیارد تومان بودجه اولیه تصویب کردیم و برای سال آینده باید این مبلغ چند برابر شود.

وی یادآور شد: پروژه احداث مجموعه ورزشی ازگل در محله‌ای با اصالت و قدیمی را داریم. محله‌ای که مستحق ارتقای سرانه‌ها است و این مجموعه می‌تواند تبدیل به یک فضای مثبت برای شهروندان شود. مظفر عنوان کرد: در این دوره از مدیریت شهری، سه پروژه بزرگراهی اساسی در دستور کار داریم که می‌تواند بار ترافیکی تهران را کاهش و اثر ملموسی در تهران داشته باشد؛ بزرگراه شهید بروجردی از جمله این پروژه هاست که فاز اول آن به زودی افتتاح خواهد شد. همچنین ادامه بزرگراه یادگار و اتصال آن به آزادگان را در شاخه غربی داریم و علاوه بر این تکمیل و احداث پروژه شهید شوشتری در دست اقدام است که شهر را از محور شهید یاسینی به محور امام رضا (ع) متصل می‌کند و به تنهایی ۴ درصد از ترافیک تهران را کاهش می‌دهد.

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: سه کار ارزشمند نیز در هفته گذشته انجام شده است. در حال حاضر در متروی تهران ۱۳۰۰ واگن داریم که مدیریت شهری ششم موفق شد، بعد از ۱۰ سال معطل ماندن، قرارداد خرید بیش از ۷۰۰ واگن مترو را منعقد کنند و یک کار بین بخشی انجام شد و کار وارد مرحله تولید شد. در قرارداد پیش بینی شده که از یک و نیم سال آینده این واگن‌ها به ناوگان اضافه می‌شود، اما تلاش این است که از یک سال آینده این کار انجام شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار