افزایش ناوگان اتوبوسرانی اهواز

استاندار خوزستان گفت: بیش از ١٠٠ اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی اهواز افزوده می‌شود.

علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان گفت: اربعین نمود کارحوزه حمل و نقل در استان بود و فعالان این عرصه با تمام توان جمعیت بیش از یک و نیم میلیونی زائران اربعین را به سرمنزل مقصود رساندند؛ لذا از زحمات عزیزان فعال در حوزه حمل و نقل تشکر می‌کنیم.

او با اشاره به دغدغه‌های فعالان حمل و نقل از جمله گرانی لاستیک، لوازم یدکی و روغن در بازار گفت: همه دست اندرکاران و مدیران با توجه به نقش بزرگی که عزیزان فعال حمل و نقل در استان ایفا می‌کنند باید نظارت و کنترل بیشتری برعرضه لوازم مورد نیاز این حوزه داشته باشد.

حسینی محراب می گوید: حمل و نقل و توسعه آن به‌عنوان یکی از اولویت‌های استراتژیک در سیاست‌های توسعه کشور است و روزانه ٧ الی ٨ هزار کامیون و تریلی در مسیر بنادر مشغول تخلیه یا بارگیری هستند؛ حوزه حمل و نقل نقش بسزایی در توسعه کشوردارد و مبنای توسعه به شمار می‌رود.

استاندار خوزستان ادامه داد: همه تلاش خود را به کار می‌بندیم تا با توجه به پیشنهادات ارائه شده از جمله تشکیل تعاونی برای واردات لوازم یدکی ولاستیک را برای این عزیزان فراهم کنیم؛ اداره کل صمت پیگیری‌های لازم را در این زمینه به انجام برساند.

به گفته او در این جلسه تبادل اطلاعات خوبی میان مدیران دولتی و بخش تشکلات حمل و نقل شد که طرفین با سعه صدر مطالب مدنظرشان را مطرح و پاسخ‌های لازم را دریافت کردند.

حسینی محراب گفت: شهرداری و بخش خصوصی تعداد زیادی اتوبوس در اختیار دارند و بناست تا بیش از ١٠٠ اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی اهواز افزوده شود؛ همچنین دستورات لازم جهت استفاده و فعالسازی ریل باس در حمل و نقل شهری به راه آهن داده شده است.

او می‌گوید: رقم بسیار خوبی به عنوان سهمیه اتوبوس در اهواز اختصاص داده شده است که تعدادی از آن‌ها دریافت شده و برایبخش دیگری همچنان در کارخانه به سر می‌برد، اما فعال سازی اتوبوس‌های دریافتی در سیستم حمل و نقل شهری مشکل شهر اهوازرا برطرف خواهد کرد تا مورد استفاده مردم و دانش آموزان قرار گیرد.

استاندار خوزستان گفت: برای حمل و نقل شهر‌های رامین و شیرین شهر نیز توصیه‌های لازم صورت گرفت تا مینی بوس و اتوبوس برای جابه‌جایی‌مردم در نظر گرفته شود تا با راه اندازی این خطوط مشکل حمل و نقل این مناطق برطرف شود.

حسینی محراب با اشاره به مسافرکشی‌هایی بین شهری که با خودرو شخصی انجام می‌شوند؛ گفت: بخش بین شهری بایدساماندهی شود و سواری‌هایی که می‌خواهند در خدمت ناوگان بین شهری قرار بگیرند باید استعلامات کاملی از سوی پلیس و سایردستگاه‌های نظارتی داشته باشند و در سیستم‌ها شناسایی شوند در غیر این صورت ادامه فعالیت برای آنان ممنوع است و پلیس باید مانع از فعالیتشان شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار