امیرعبداللهیان با همتای ویتنامی خود دیدار کرد

در ادامه گفت وگو های دیپلماتیک با وزیران امورخارجه کشورهای مختلف، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه ویتنام در محل اقامت خود در نیویورک دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در پنجمین روز حضور خود در نیویورک با بوی تهانا سون وزیر امور خارجه ویتنام در محل اقامت خود در نیویورک دیدار و گفتگو کرد.

این دیدار در ادامه گفتگو‌های دیپلماتیک با وزیران امورخارجه کشور‌های مختلف در حاشیه هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل صورت گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان پنج روز قبل برای شرکت در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از این دیدار، روابط دو کشور ایران و ویتنام را ریشه دار، دوستانه و رو به گسترش دانست و آمادگی کشورمان را برای توسعه این روابط در زمینه‌های مختلف اعلام داشت.

دکتر امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام دکتر رئیسی رئیس جمهور کشورمان به همتای ویتنامی از طریق وزیر خارجه، به نتایج خوب سفر چندی پیش رئیس مجلس ویتنام به تهران و اسناد امضا شده در این سفر اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های ۲ کشور آمادگی دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان حمایت از بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی جهت تقویت روابط و ارتقا حجم مبادلات تجاری میان دو کشور را مهم دانست و افزود در این زمینه لازم است اسناد لازم برای تسهیل همکاری‌های تجاری میان دو کشور امضا شود.
وی از همتای ویتنامی برای سفر به ایران دعوت کرد.

وزیر امور خارجه ویتنام نیز در این دیدار، روابط دو کشور را قدیمی و ریشه دار دانست و از نتایج سفر رئیس اخیر رئیس مجلس ویتنام به ایران اظهار خرسندی کرد.

وی همچنین آمادگی طرف ویتنامی برای برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را اعلام کرد.

وی افزود برای استمرار مشورت‌ها و گفتگو‌ها با همتای ایرانی آمادگی دارد. در این راستا برای سفر به ایران در پاسخ به دعوت بعمل آمده از وی توسط همتای ایرانی استقبال کرد و بطور متقابل از همتای ایرانی جهت سفر به ویتنام دعوت بعمل آورد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار