امیرعبداللهیان در دیدار با گوترش:

بمب هسته‌ای در دکترین ایران جایی ندارد

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار کرد.

دیدار امیرعبداللهیان و گوترش عصر شنبه به وقت محلی و در ششمین روز حضور وزیر خارجه ایران در نیویورک و در دفتر دبیرکل سازمان ملل متحد صورت گرفت.

وزیر خارجه کشورمان ابتدا دفتر یادبود سازمان ملل را امضا کرد و سپس طرفین در برابر خبرنگاران عکس گرفتند.

امیرعبداللهیان در این دیدار آقای گوترش را در جریان روند‌ها و پیشرفت‌های خوب حاصله در روابط ایران با همسایگان و برخی کشور‌های عربی و اسلامی قرار داد. 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تبادل زندانیان با آمریکا و آزاد سازی دارائی‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی، گفت در خصوص برجام همواره با شما مشورت‌های خوبی داریم. تبادل پیام‌ها با آمریکا ادامه دارد و طرح سلطان عمان هم همچنان روی میز هست و اگر طرف‌های مقابل آماده باشند، ما برای بازگشت به برجام جدی هستیم تا در چارچوب ابتکار عمان همه طرف‌ها به تعهدات خود در برجام برگردند. 

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص همکاری‌ها با آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز گفت؛ هروقت آژانس در چارچوب فنی عمل می‌کند، امور در مسیر درست پیش می‌رود. اما هر وقت دیگران نظرات سیاسی خود را بر مسائل حرفه‌ای آژانس ترجیح می‌دهند، اوضاع خراب می‌شود. دکتر امیرعبداللهیان گفت بمب هسته‌ای در دکترین ایران جایی ندارد.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخش دیگری از اظهارات خود گفت، دکتر رئیسی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ابتکاراتی را مطرح کردند. از جمله بخش مهمی از سخنرانی ایشان مربوط به ضرورت حمایت از بنیان خانواده بود و لازمست در چارچوب سازمان ملل در زمینه حفاظت از بنیان خانواده سازوکاری داشته باشیم. 

وزیر امور خارجه کشورمان در زمینه بحران اوکراین نیز ضمن تشریح مواضع اصولی کشورمان گفت، ما به تمامیت ارضی کشور‌ها از جمله اوکراین پایبندیم.

گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز ضمن اظهار خرسندی از این دیدار و تشکر از به اشتراک گذاشتن نکات گفته شده توسط وزیر امور خارجه کشورمان گفت دیدار خوبی با آقای دکتر رئیسی داشتم.

وی افزود از ابتکارات دیپلماتیک شما در حل و فصل مشکلات، رفع موانع و روابط با کشور‌ها تشکر می‌کنم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۳ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
به راحتی به اساتید دانشگاهی ارتقا رتبه ندهید . به راحتی به اساتید رتبه استاد تمامی ندهید . در رتبه اساتید دانشگاهی بازنگری شود . اساتیدی که بدون ثبت اختراع و کار صنعتی شاخص ارتقا رتبه میگیرند درست نیست . دانشگاه ها را از مقاله محوری خارج کنید . چرا ارز های هنگفت صرف انتقال تکنولوژی های قدیمی صنعتی در نفت و گاز و پتروشیمی می شود . چرا به جای محققان چینی ، دانشگاه های کشور مجری طرح ها نمی شوند . چرا اساتید دانشگاه ها مقاله خارجی محور شده اند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۳ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
اونها خودشون هم می دونند که ایران چگونه کشوری است ولی چون پست و کثیف هستند می خواهند با بهانه های واهی ایران رو آزار بدهند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۲ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
اینهایی که منفی زده اند ایرانی نیستند؟؟؟
آخرین اخبار