تنقیه و لایروبی یک هزار پل و آبرو در راه‌های استان همدان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از تنقیه و لایروبی یک هزار و ۱۰۸ دستگاه پل و آبرو در جاده‌های استان همدان خبر داد.

مهرداد آهکی با اشاره به اهمیت و حساسیت پل‌ها و ابنیه فنی در بحث کنترل سیلاب، لجستیک و حمل و نقل جاده‌ای گفت: مقاوم سازی، نگهداری و ایمن‌سازی پل‌ها به شکل مداوم در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان قرار دارد.

او گفت: از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه نزدیک به ۱۰۲ دستگاه پل ساخته و تعریض،۵۷۳ مورد زه کشی و تعمیر دریواسیون پل،۲۹ مورد تعمیر و مرمت پل، ساخت و تکمیل ۲۲ دستگاه زیرگذر و ۶هزار و ۱۵ کیلومتر پاکسازی و تنظیم قنو با گریدر در راه‌های استان همدان انجام شده است.

مدیرکل راهداری استان همدان با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش‌های فرا نرمال در پاییز امسال گفت: تمامی تمهیدات لازم برای مدیریت بحران و کنترل سیلاب‌های احتمالی در جاده‌های استان همدان انجام شده و به همین منظور عملیات پایش و ارزیابی افزون بر ۹ هزار دستگاه پل و آبرو بر مبنای سامانه (BMS) ثبت شده و اقدامات پیشگیرانه انجام شده است.

آهکی گفت: با توجه به تجربیات سالیان گذشته و نیاز به اقدامات سریع برای رفع آبگرفتگی، کنترل سیلاب و جلوگیری از آسیب به زیرساخت‌های جاده‌های استان نسبت به تهیه و دپو لوله‌های کاروگیت برای استفاده در مواقع بحران و ضروری اقدام شده است.

برچسب ها: راهداری ، مقاوم سازی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.