بازدید بیش از ۲ میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: در نیمه نخست امسال ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از اماکن گردشگر و بنا‌های تاریخی استان همدان بازدید کردند. 

محسن معصوم علیزاده گفت: غار علیصدر با ۱۹۰ هزار نفر بازدید کننده پس از موزه‌ها با ۱۸۷ هزار نفر بازدیدکننده همچنان پربازدید کننده‌ترین مکان گردشگری دیار هگمتانه است.

او گفت: در این مدت همچنین ۶۹۸ هزار نفر نیز از اماکن تفریحی، جاذبه‌های تاریخی، توریستی، گنجنامه، سراب‌ها و اماکن طبیعی بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: پس اژ مجموعه تفریحی غار علیصدر، کتیبه‌های گنجنامه و تپه عباس آباد، آرامگاه بوعلی، آرامگاه باباطاهر و تپه هگمتانه در صدر بازدید و علاقه گردشگران در جریان سفر به استان همدان قرار دارد.

علیزاده گفت: در این مدت همچنین ۲۰۹ هزار نفر در هتل‌ها، مجتمع‌های گردشگری، مهمانپذیرها، هتل آپارتمان‌ها، کمپ ها، مدارس و اقامتگاه‌های بومگردی اقامت داشتند.

او گفت: ۶۹۰ بازدید نظارتی در ۶ ماه نخست سال جاری انجام شده که شامل ۳۵۸ مورد از مراکز اقامتی، ۸۷ مورد از دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی و ۲۱۱ مورد نیز از رستوران‌ها و مراکز پذیرایی بین راهی بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: ۱۰ فقره تشویق از مراکز اقامتی، آژانس‌ها و مراکز پذیرایی و نیز ۱۸ مورد تذکر کتبی شامل ۹ مورد مراکز اقامتی و ۲ دفاتر خدمات مسافرتی و ۷ مورد مراکز پذیرایی بوده و ۶ مورد هم اخطار کتبی به واحد‌های گردشگری ثبت شده است.

علیزاده همچنین گفت: ۱۰ هزار نفر گردشگر خارجی در بازه زمانی ۶ ماه سال جاری از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان بازدید کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.