خرید تضمینی بیش از ۴۱۰ هزار تن گندم در همدان

خرید گندم از کشاورزان استان همدان تا ۲۹ شهریور به ۴۱۰ هزار و ۵۲۵ تن رسید که نسبت به پارسال ۲۹ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان گفت: ۳۱۷ هزار و ۸۷۲ تن گندم تضمینی سال گذشته از کشاورزان استان همدان خریداری شده بود.

حسین خوانساری ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده را ۶۱ هزار و ۷۹۴ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تاکنون ۷۱ درصد از مطالبات کشاورزان به مبلغ ۴۳ هزار و ۹۶۳ میلیارد ریال به آن‌ها پرداخت شده است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان همدان تاکید کرد: هم اکنون ۱۷ هزار و ۸۳۱ میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان نیز در صف پرداخت است.

خوانساری گفت: شهرستان‌های رزن با ۷۵ هزار و ۴۹۲ تن، نهاوند با ۷۳ هزار و ۸۹۰ تن، کبودرآهنگ با ۷۵ هزار و ۵۶۷ تن گندم و اسدآباد با ۵۸ هزار و ۴۸ تن بیشترین خرید تضمینی گندم را به نام خود ثبت کرده اند.

او تاکید کرد: همچنین همدان با ۳۲ هزار و ۴۲۶ تن، ملایر با ۲۸ هزار و ۳۹ تن، درگزین با ۲۴ هزار و ۲۷۸ تن، بهار با ۱۹ هزار و ۳۰۰ تن، تویسرکان با ۱۶ هزار و ۸۷۴ تن و فامنین با ۶ هزار و ۶۱۱ تن در رده‌های بعدی میزان خرید تضمینی گندم در استان قرار دارند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان گفت: خریداران تضمینی گندم به تفکیک مالکیت، سازمان تعاون روستایی ۲۰۸ هزار و ۲۷۵ تن، بخش خصوصی ۱۶۹ هزار و ۴۶۶ تن، کارخانه‌ها ۱۴ هزار و ۲۲۴ تن و مراکز دولتی ۱۸ هزار و ۵۶۰ تن هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.