گردوی تویسرکان در یک قدمی جهانی شدن

فرماندار شهرستان تویسرکان گفت: نماینده سازمان فائو طی حضور دو روزه خود در تویسرکان گردوی این شهرستان را شایسته جهانی شدن عنوان کرد.

حسین افشاری با اشاره به بازدید نماینده فائو از ثبت نظام داشت و کاشت و برداشت گردو در این شهرستان گفت: ظرفیت گردوی تویسرکان بی‌نظیر است که همین موضوع منجر به قرارگیری آن در لیست فائو برای جهانی شدن است.

او با بیان اینکه نماینده سازمان فائو در بازید دو روزه، تویسرکان را شایسته جهانی شدن در عرصه این محصول استراتژیک و مهم گردو دانست گفت: طی دو سال گذشته جلسات متعددی برای بسترسازی این مهم توسط دستگاه‌ها برگزار شده است.

فرماندار شهرستان تویسرکان با ابراز امیدواری از اینکه در آینده نزدیک خبر ثبت جهانی نظام کاشت داشت و برداشت گردو را از سوی فائو را شاهد باشیم گفت: میزان برداشت سالانه گردو در شهرستان بالغ بر ۱۷ هزار تن است ضمن اینکه کیفیت گردوی تویسرکان در جهان حرف برای گفتن دارد. 

افشاری با تاکید بر اینکه زندگی مردم تویسرکان از دیرباز با گردو عجین شده است گفت: هم اکنون بیش از ۶۰ درصد اقتصاد مردم تویسرکان به صورت مستقیم و غیر مستقیم وابسته به محصول گردو است بر همین اساس جمعیت شهرستان در فصل برداشت گردو بیش از دو برابر می‌شود.

او گفت: گردوتکانی در فصل پاییز در تویسرکان یک جشن عمومی است که این محصول استراتژیک در ساختار و تار و پود اجتماعی شهرستان علاوه بر مباحث اقتصادی نقش پررنگی دارد.

فرماندار شهرستان تویسرکان ثبت جهانی گردوی تویسرکان را علاوه بر درآمدزایی و اشتغالزایی بیشتر در حوزه تقویت گردشگری و معرفی شهرستان مثمر ثمر دانست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۸ ۰۴ مهر ۱۴۰۲
بعضی فروشندگان بسیار کذاب هستند....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۲ ۰۴ مهر ۱۴۰۲
تویسرکانیان چرا گردو نهاوندو با بهترین قیمت خریداری میکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۱ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
با احترام به تویسرکان عزیز با گردوی با مزه طبعی یک گردوی دیگر وجود دارد که در رده گردوی تویسرکان است آن هم گردوی بخش موزاران ملایر به نام روستای. دئون.به زبان محلی. و به فارسی داویجان ملایر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۳ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
اونوقت انقدر گرون میکنند که خودمان نتونیم بخریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۵ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
بهترین و روغن دارترین گردو