دبیرکل مجمع تقریب مذاهب:

گسترش گفتمان امت واحده هدف بنیادین کنفرانس وحدت است

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب گفت: امیدوارم آرمانی همچون اتحادیه کشور‌های اسلامی به منصه ظهور نزدیک و مرز‌های کشور‌های اسلامی کمرنگ شود.

حجت الاسلام حمید شهریاری، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب در سی و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی بیان کرد: گسترش گفتمان امت واحده هدف بنیادین ما در کنفرانس وحدت است. این مفهوم قرآنی مفهومی است که جوامع اسلامی به سوی آن حرکت می‌کنند.امیدوارم که آرمانی همچون اتحادیه کشور‌های اسلامی به منصه ظهور نزدیک شود، مرز‌های کشور‌های اسلامی کمرنگ شود و پول واحد اسلامی رواج یابد و مجلس واحدی تشکیل شود که قوانین مشترک و اجماعی را به تصویب رساند. جهان اسلام در سال گذشته شاهد تحولات گسترده و عمیقی بوده است.

شهریاری افزود: رابطه بین عربستان و ایران نور عمیقی در دل‌ها ایجاد کرد. امیدواریم همکاری دو کشور گسترش یابد و به هم‌افزایی به مبادلات اقتصادی و فرهنگی منجر شود. دشمنان اسلام هرگز از خصومت خود دست برنمی‌دارند. اخراج آمریکا از افغانستان فرصتی بود که امیدواریم امارت اسلامی افغانستان از این فرصت بهره ببرد. 

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب خاطرنشان کرد: از توقف جنگ‌های بی‌حاصل در یمن و سوریه استقبال می‌کنیم و گفتگو را یگانه راه برای دستیابی به صلحی پایدار در منطقه می‌دانیم. از کشور‌های اسلامی می‌خواهیم که تلاش خود را برای ریشه‌کنی جنگ و خونریزی در جهان اسلام افزایش دهند. یکی از مهمترین ارزش‌های مشترکی که جوامع اسلامی با همکاری می‌توانند به آن دست پیدا کنند امنیت پایدار است؛ امنیت در سه لایه ملی، منطقه‌ای و جهانی.

وی ادامه داد: همکاری با هم‌پیمانان کشور‌های اسلامی روابط اقتصادی را تضمین می‌کند. این دالان نویدبخش همکاری‌های اثربخش‌تری است و رفاه جوامع اسلامی را به ارمغان می‌آورد. جهان اسلام باید به تبیین ارزش‌های خود بپردازد. حمایت از مردم ستمدیده فلسطین همچنان اولویت اصلی جهان اسلام برای دستیابی به وحدت است.

شهریاری بیان کرد: به کسانی که عادی‌سازی رابطه با اسرائیل را مزه مزه می‌کنند، گوشزد می‌کنیم که این موضوع هرگز سودمندی نخواهد داشت. زمانی که برای این رژیم غاصب فرصت ایجاد شود به شما از پشت خنجر خواهد زد و ویرانی نظام اسلامی را دنبال می‌کند. خوشبختانه الان در ضعیف‌ترین حالت ممکن است و پیروزی برای ملت اسلام نزدیک است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار