برگزاری اجلاس منطقه‌ای نمایندگان فرهنگی ایران از ۱۵ مهر

اجلاس منطقه‌ای نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه از پانزدهم تا بیستم مهرماه برگزار می‌شود.

حسین روزبه معاون توسعه روابط فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: اولین «اجلاس منطقه‌ای نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های همسایه» از پانزدهم تا بیستم مهرماه در تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این نشست به دنبال این هستیم تا فرصت‌های موجود در کشور‌های همسایه را بیشتر بشناسیم. رویکرد برنامه‌ای و تحولی سازمان و استفاده از ظرفیت‌های استان‌های مرزی دو مولفه اصلی این اجلاس محسوب می‌شوند.

وی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های استانی در دیپلماسی فرهنگی با حضور شخصیت‌های برجسته کشور و نهاد‌های فعال در این حوزه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

روزبه گفت: شعار این اجلاس «دیپلماسی فرهنگی، فرصت‌های منطقه‌ای و ظرفیت‌های استانی» خواهد بود و گفتگو‌های صورت گرفته بر مبنای آن است. برای همین توجه ویژه‌ای به استان‌های مرزی خواهیم داشت و از استانداران و فعالان این استان‌ها و مناطق آزاد به عنوان بخشی از فضای مرزی ما دعوت خواهیم کرد تا ظرفیت‌های استان‌هایشان را معرفی کنند.

معاون توسعه روابط فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عنوان کرد: این ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای برای گفتمان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آن سوی مرز‌ها ایجاد فرصت و مزیت می‌کند. بنا داریم که در این اجلاس این ظرفیت‌ها را به رایزن‌های فرهنگی معرفی کنیم.

وی افزود: استانداران در اجلاس فرصت‌های استانی خود را برای رایزنان فرهنگی معرفی می‌کنند. این یک رویکرد جدید است، اما با این حال استمرار این رویکرد از برنامه‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است. برای پیگیری دقیق‌تر این رویکرد جدید، کارگروه ویژه‌ای در استان‌ها تشکیل خواهد شد که وظیفه آن شناسایی فرصت‌های موجود در استان‌ها و معرفی آن به رایزنان فرهنگی است.

اولین اجلاس منطقه‌ای نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های همسایه از پانزدهم تا بیستم مهرماه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار