تصادف خونین کامیون حامل پناهجویان در مکزیک با ۲۷ کشته و زخمی

مقامات مکزیک از واژگونی یک دستگاه کامیون حامل پناهجویان در این کشور خبر دادند که درپی آن ۱۰ پناهجو جان باختند.

سالانه صد‌ها هزار نفر از مردم آمریکای لاتین و آمریکای مرکزی با امید زندگی بهتر به صورت غیرقانونی رهسپاری شمال با هدف رسیدن به کشور آمریکا می‌کنند. این مسیر پرمخاطره همواره با مشکلات بسیاری از جمله سوء استفاده قاچاقچیان مواد مخدر و  جان سپردن در مسیر به دلیل مشکلات مواصلاتی همراه است. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، موسسه مهاجرت مکزیک امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد درپی تصادف یک کامیون باری حامل پناهجویان در ایالت چیاپس در جنوب مکزیک دستکم ۱۰ مهاجر کوبایی جان خود را از دست داده و ۱۷ تن دیگر مجروح شدند. 

این حادثه در بزرگراه پیجی جاپن به تونالا در چیاپس رخ داد که به طور معمول پناهجویانی که از گواتمالا قصد عزیمت به آمریکا را دارند از آن استفاده می‌کنند. براساس گزارش اولیه از این حادثه، راننده کامیون سرعت بالایی داشته و پس از ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه آن را واژگون کرده است. 

مقامات محلی از انتقال ۱۷ مهاجر مجروح شده در این حادثه به بیمارستان خبر داد. متاسفانه یکی از کشته شدگان این ماجرا کودک بوده است. 

استفاده از کامیون به منظور انتقال پناهجویان از مرز‌های جنوبی مکزیک به مرز‌های شمالی با آمریکا بسیار رایج است. از آن‌جا که این کامیون‌ها برای حمل انسان طراحی نشده اند، تصادف آن‌ها در بزرگراه‌ها با تلفات سنگین انسانی همراه است. 

در یک مورد در دسامبر سال ۲۰۲۱ دستکم ۵۴ پناهجو که بیشتر آن‌ها از کشور‌های آمریکای مرکزی بودند در پی تصادف یک دستگاه کامیون جان خود را از دست دادند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار