صدور ۹۵۲ پروانه ساختمانی در محلات بازآفرینی استان همدان

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از صدور ۹۵۲ پروانه ساختمانی در محلات بازآفرینی استان همدان خبر داد. 

مجید صالحی‌امیردر جلسه بازآفرینی شهری استان همدان پیرامون طرح بازسازی بافت فرسوده شهری و بند‌های ۱۹ گانه تشویقی، با اشاره به ابلاغ بند‌های ۱۹ گانه تشویقی در بافت‌های فرسوده، گفت: این بند‌ها لازم‌الاجراست، اما با گذشت دو ماه از ابلاغ این بند‌ها استقبال گسترده‌ای نشده که لازم است شهرداری‌ها تبلیغات محیطی انجام دهند.

او با بیان اینکه باید بند‌های ۱۹ گانه بومی‌سازی شود، گفت: همدان جزء معدود شهر‌هایی است که بومی‌سازی کرده و انتظار بود با ابلاغ این بند‌ها شاهد رونق تولید و ساخت‌وساز در بافت‌های فرسوده باشیم که متأسفانه استقبال گسترده‌ای نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با تأکید بر اینکه تعهد استان همدان تولید ۱۴ هزار مسکن در محدوده بازآفرینی است، یادآور شد: رشدی در صدور پروانه و ثبت در سامانه شاهد نبودیم که این یکی از نقاط ضعف استان در ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی در محلات بازآفرینی است.

صالحی‌امیرگفت: امسال ۷۲۲ واحد در شهر همدان، ۵۷ واحد در ملایر، ۸۳ واحد در تویسرکان، ۱۸ واحد در نهاوند، ۱۵ واحد در اسدآباد، ۴۲ واحد در بهار، ۱۳ واحد در رزن و دو واحد در کبودرآهنگ پروانه صادر شده‌است.

اوبا بیان اینکه متأسفانه آمار قابل‌توجهی از صدور پروانه ساختمانی تاکنون ارائه نشده است، گفت: بند‌های ۱۹ گانه باید توسط شهرداری‌ها اجرایی شود این درحالی است که برخی شهرداران از بند‌های ۱۹ گانه سرباز می‌زنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به اینکه انتظار داریم در شهر همدان و ملایر استقبال خوبی شود، گفت: در سال ۱۴۰۰ در استان همدان ۱۸۰۳ پروانه، در سال ۱۴۰۱ نیز ۱۶۷۹ پروانه و در سال‌جاری ۹۵۲ پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده صادر شده که رشدی نداشته‌است.

صالحی‌امیر با اشاره به اینکه استان همدان مساحت زیادی از مناطق بازآفرینی را در کشور دارد، خطاب به شهرداران، تأکید کرد: گروه‌های تسهیل‌گری باید یک به یک درب به درب منازل بروند و مردم را با حق و حقوق خود آگاه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.