امکان جایگزینی کنجاله در خوراک طیور گوشتی وجود ندارد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: کنجاله سویا اصلی ترین جیره پروتئین قابل دسترس مرغ گوشتی است که به سبب محدودیت سیستم گوارشی طیور امکان جایگزینی وجود ندارد.

آقای علی ابراهیمی گفت: با ورود تشکل ها و تدارکات و برنامه ریزی صورت گرفته، وضعیت تامین نهاده های دامی روبه بهبود است و انتظار می رود وضعیت تامین و حمل در روزهای آتی تسریع شود.

به گفته او، با توجه به مذاکرات صورت گرفته با بازرگانان قرار است ظرف یک تا ۲ هفته آینده بارگیری نهاده های دامی صورت گیرد که براین اساس مشکلات تامین کنجاله مرتفع می شود.

ابراهیمی ادامه داد: کنجاله سویا اصلی ترین جیره پروتئین قابل دسترس مرغ گوشتی است که به سبب محدودیت سیستم گوارشی طیور امکان جایگزینی وجود ندارد. اکنون بهترین پروتئین گیاهی طیور در دنیاست.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه در آبان ۱۲۸ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته است، افزود: برآوردها حاکی از آن است که جوجه ریزی آذرماه به ۱۳۰ میلیون قطعه برسد.

او گفت: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته با انجمن جوجه یکروزه قرار است تامین جوجه یکروزه با قیمت عادلانه صورت گیرد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۹ ۰۹ آذر ۱۴۰۲
باید ببینیم از نظر قیمت خوراک گاو و گوسفند به صرفه ترن که کاه که ارزونه رو میتونن هضم کنن یا مرغ که غذاش چند برابر ماه قیمتشه ضمنا سیر کنندگی گوشت خیلی بیشتر از مرغه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۶ ۰۹ آذر ۱۴۰۲
اگه یه راه میکروبی یا شیمیایی برای فرآوری کاه پیدا بشه که مرغا بتونن هضمش کنن خیلی عالی میشه
آخرین اخبار