ممنوعیت ورود معتاد متجاهر به مجتمع حرفه‌آموزی معتادان بهبودیافته

فرماندار کنگاور با اشاره به آماده‌سازی مجتمع حرفه‌آموزی معتادان بهبودیافته، گفت : این مجتمع برای اشتغال و حرفه‌آموزی معتادان بهبودیافته است و هیچ معتاد متجاهری به اینجا آورده نمی‌شود.

ایرج صادقی‌فر فرماندار کنگاور در شورای اداری شهرستان کنگاور که با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به مشکلات آبی این شهرستان، گفت : اگر چاه جدید در شهر کنگاور زده نشود، تابستان آینده دچار مشکل خواهیم شد.

وی با اشاره به ورود قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در این زمینه، گفت: اکنون هشت میلیارد تومان اعتبار داریم، اما نیاز است شرکت آب و فاضلاب استان برای رفع این معضل از محل اعتبارات ملی هم پیگیری داشته باشد.

وی با مطلوب دانستن وضعیت گازرسانی به شهرستان، گفت: تمام روستا‌های بالای ۲۰ خانوار شهرستان گازدار شده‌اند و اگر ۱۰ روستای کمتر از ۲۰ خانوار هم گازرسانی شوند، عملا هیچ روستایی بدون نعمت گاز نخواهیم داشت.

صادقی‌فر به مشکلات حوزه مسکن اشاره و بیان کرد: در هشت سال دولت قبل، حتی یک واحد مسکونی در این شهرستان ساخته نشده و همین امر، مشکلات بسیاری را در حوزه مسکن شهرستان ایجاد کرده است. با توجه به شروع اجرای طرح نهضت ملی مسکن، ۴۱ هکتار زمین برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده که مراحل آماده‌سازی آن در حال انجام است. قرار است در این مجموعه ۱۶۰۰ واحد در قالب ساختمان‌های دو طبقه احداث شوند.

وی گفت: این واحد‌ها به‌صورت گروه ساخت احداث می‌شوند و در مدت زمان کوتاهی به بهره‌برداری خواهد رسید. ۱۴۰۰ واحد دیگر هم نیاز داریم که مقدمات ساخت آن‌ها در دست پیگیری است.

وی اشاره‌ای هم به حوزه کشاورزی شهرستان کرد و افزود: در شهرستان ۵۵ واحد مرغداری داریم که سالانه ۱.۲ میلیون جوجه‌ریزی دارند و نیاز است یک کشتارگاه طیور در شهرستان راه‌اندازی شود. شهرستان کنگاور رتبه دوم را در تولیدات دامی استان دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر این شهرستان به ۱۱ طرح کشاورزی با ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار و هفت طرح صنعتی با ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

فرماندار کنگاور با اشاره به آماده‌سازی مجتمع حرفه‌آموزی اشتغال و صیانت معتادان بهبودیافته در این شهرستان، گفت: متاسفانه شایعه‌هایی مطرح شده که قرار است معتادان متجاهر جمع‌آوری و به این مرکز منتقل شوند، این امر به هیچ عنوان صحت ندارد. معتادان متجاهر به مرکز ماده ۱۶ در کرمانشاه منتقل می‌شوند و بعد از سم‌زدایی و ترک اعتیاد، برای حرفه‌آموزی و اشتغال به این مجتمع می‌آیند. در این مجتمع قرار است ۱۰ کارگاه تولیدی راه‌اندازی شود. بعد از مدتی در‌های این مجتمع روی مردم باز می‌شود تا از محصولات تولیدی در مجتمع خرید کنند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.