حضور امیرعبداللهیان در سفارت یمن برای قدردانی از حمایت صنعا از مردم غزه

وزیر امور خارجه با حضور در سفارت یمن در تهران، با «ابراهیم الدیلمی» سفیر دولت نجات ملی در کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

حضور «حسین امیرعبداللهیان» در سفارت یمن به‌منظور قدردانی از حمایت‌های صنعا از مردم مظلوم فلسطین در ایام حملات ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی به غزه صورت گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تمجید از مواضع قوی رهبران و مردم یمن در حمایت از مردم فلسطین و غزه اظهار داشت: حمایت یمن از مردم غزه و کرانه باختری ستودنی است.

امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام‌های گرم به «سید عبدالملک الحوثی»، از گفتگو‌های انجام شده بین صنعا و عربستان سعودی حمایت و اظهار امیدواری کرد توافق نهایی بین دو طرف حاصل شود.

«ابراهیم الدیلمی» سفیر دولت نجات ملی یمن در تهران نیز ضمن تشکر و خوش آمدگویی به امیرعبداللهیان و ابلاغ سلام‌های گرم «سید عبدالملک الحوثی» به مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ما دفاع از مردم فلسطین و غزه را وظیفه خود می‌دانیم و تا هر زمانی که نیاز باشد، به حمایت از فلسطین ادامه خواهیم داد.

وی افزود: تصمیم رهبران صنعا جهت ورود به میدان و هدف قرار دادن منافع رژیم صهیونیستی در سرزمین اشغالی و در دریا، در راستای اعتقاد قوی ما برای دفاع از مردم غزه است که از سوی رهبران صنعا اتخاذ شد.

ابراهیم الدیلمی ادامه داد: مردم یمن عمیقاً صلح‌طلب بوده و خواهان آرامش و ثبات در منطقه هستند.

سفیر یمن در تهران گفت: گفتگو‌های بین صنعا و ریاض در مسیر درستی قرار دارد و امیدواریم با توافق نهایی محاصره کامل یمن برطرف و حقوق مردم یمن تأمین شود.

در جریان ۶ هفته حمله خونبار رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم غزه از هفتم اکتبر که بر اساس اعلام دیده‌بان حقوق بشر اروپا - مدیترانه ۲۰ هزار و ۳۱ فلسطینی از جمله ۸۱۷۶ کودک شهید، ۳۶۳۵۰ نفر مجروح، حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار فلسطینی آواره شدند و مناطق وسیعی از سرزمین‌های اشغالی تخریب شد، انصارالله یمن با شلیک موشک به پایگاه‌های اسراییلی و همچنین ارسال کمک‌های بشردوستانه در کنار فلسطینی‌ها ایستادند و از آن‌ها حمایت کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۹ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
مرحبا به یمن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۳ ۱۰ آذر ۱۴۰۲
دم یمنی ها گرم خداقوت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۵ ۱۰ آذر ۱۴۰۲
یمنیا باید رهبر اعراب بشن
آخرین اخبار