قاریان مسابقات سراسری قرآن ثواب تلاوت‌های خود را به شهدای غزه هدیه کردند

قاریان در نخستین روز از برگزاری چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، ثواب تلاوت‌های خود را به شهدای مظلوم غزه هدیه کردند.

جمعه ۱۰ آذر شاهد آغاز چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن در بجنورد بودیم؛ مسابقاتی که با حضور ۳۵۶ شرکت کننده ممتاز کشوری، ۶۰ داور مسابقات بین المللی و برگزاری ۸۵ محفل انس با قرآن در سراسر شهرستان‌های استان خراسان شمالی و مراکز علمی و صنایع بزرگ، مدارس، مساجد، امامزاده گان و دارالقرآن‌ها تا ۱۸ ماه جاری ادامه دارد.

به گفته کارشناسان؛ حضور این تعداد از فعالان قرآنی در استان بی سابقه بوده است و فضای استان را عطرآگین کرده است و این رویداد موجب ارتقای سطح کیفی قاریان استان می‌شود. مراسم افتتاحیه، روز پنجشنبه برگزار شد و جمعه به عنوان نخستین روز از این دوره از مسابقات با حضور علاقه‌مندان به کلام الهی برگزار شد.

یکی از حاشیه‌های نخستین روز این مسابقات این بود که قاریان علاوه بر نثار ثواب تلاوت‌ها به شهدای غزه دو کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به صورت قرعه کشی بین حاضران شرکت کننده اهداء شد.

در نوبت صبح اولین روز رقابت‌های مسابقات سراسری قرآن کریم، رقابت در بخش نغمات دینی ویژه برادران در رشته هم خوانی قرآن کریم، طبق برنامه از بعد از ظهر در سالن اجتماعات هتل داریوش بجنورد ادامه یافت.

در ادامه این دوره از مسابقات از جمله تصمیمات برگزار کنندگان توجه به عملیات طوفان‌الأقصی و حمله رژیم غاصب صهیونیستی به غزه و گرامیداشت شهدای غزه بود، فیلمی از حوادث دو ماه اخیر در فلسطین اشغالی و نوار غزه برای حاضران پخش شد.

در بخشی دیگر از نوبت عصر نخستین روز برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم، برگزارکنندگان با توزیع برگه‌هایی در میان حاضران، طبق روز گذشته و افتتاحیه این دوره، مقدمات برگزاری قرعه‌کشی کمک‌هزینه سفر عتبات عالیات به دو نفر را فراهم کردند.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم گروه همخوانی «پیامبر اعظم» از استان کرمان به عنوان ششمین گروه به اجرای برنامه پرداختند که آیاتی از سوره انسان را تلاوت کردند.

پیش از اجرای این گروه از آنجا که در این رشته دو گروه یعنی معراج و پیامبر اعظم از استان کرمان شرکت داشتند، مجری یاد و خاطره سردار دل ها؛ شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت.

آخرین گروه که تا قبل از وقت اذان مغرب و عشا موفق به اجرای برنامه خود شدند، گروه تبیان استان هرمزگان بودند که آیات ۱۹ تا ۲۵ سوره اسراء را تلاوت کردند.

در ادامه این دوره از مسابقات شرکت کنندگان در این مراسم فیلم کوتاه دیگری درباره مظلومیت و مقاومت مردم غزه در برابر حملات ددمنشانه رژیم اسرائیل را مشاهده کردند و حاضران برای پیروزی مردم فلسطین و نابودی رژیم سفاک صهیونیستی دست به دعا برداشتند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار