آزادی ۸ زندانی با مساعدت جوان همدانی

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: جوان همدانی با حضور در ستاد دیه و کمک مالی زمینه ساز آزادی ۸ زندانی جرائم غیرعمد شد.

یدالله روحانی منش گفت: یک جوان با حضور در ستاد دیه و مذاکره با عوامل ستاد دیه متعهد به آزادی ۸ زندانی و مختومه کردن پرونده این افراد با پرداخت ۲۰ میلیارد ریال شد.

او گفت: او در یک مرحله ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به حساب ستاد دیه واریز و زمینه ساز آزادی هشت زندانی شد و به زودی با پرداخت مابقی مبلغ، ۱۰ پرونده دیگر مختومه و ۱۰ نفر آزاد می‌شوند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: این جوان اوایل سال جاری نیز با کمک پنج میلیارد ریالی زمینه ساز آزادی چند زندانی جرائم غیر عمد این استان و بازگشت آن‌ها به کانون گرم خانواده شده بود.

روحانی منش گفت: همچنین با کمک ۵۵۰ میلیون ریالی بانوان بسیجی پایگاه شهیده سمیه یک زندانی و مساعدت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شرکت هکمتان شیمی آریا چهار زندانی در یکماه گذشته از بند زندان رهایی یافتند.

او گفت: ۱۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد این استان در هشت ماهه امسال با کمک خیران و پرداخت مبالغ بدهی، آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: این افراد شامل ۱۰۱ زندانی مالی، ۴۶ زندانی مهریه، ۲ زندانی ناتوان در پرداخت دیه ناشی از سوانح و یک زندانی نفقه است که با پیگیری‌ها و تلاش ستاد دیه و همراهی و مشارکت افراد خیر از زندان آزاد شدند.

روحانی منش گفت: مجموع بدهی این تعداد زندانی آزاد شده یک هزار و ۳۵۹ میلیارد و ۵۲۹ میلیون ریال بود که با اقدامات موثر ستاد دیه استان و همچنین مشارکت فعال افراد خیر، تامین و برای آزادی این افراد به شاکیان آن‌ها پرداخت شده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با بیان اینکه ۱۱ نفر از زندانیان آزاد شده زن هستند گفت: با توجه به اقدامات انجام شده ۱۱۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال از این میزان بدهی توسط شاکیان بخشیده شد و حدود ۵۷ میلیارد و ۴۴۸ میلیون ریال آن نیز توسط خود افراد زندانی، تامین و پرداخت شده است.

روحانی منش گفت: بیش از یک هزار و ۹۴ میلیارد و ۵۵۵ میلیون ریال از بدهی زندانیان آزاد شده نیز با رای قاضی، اعسار به تقسیط (قسط بندی) شده است.

او گفت: میزان کمک پرداختی به پرونده‌های مالی و دیه ۵۱ میلیارد و ۱۴۷ میلیون ریال است ضمن اینکه ۴۴ میلیارد و ۸۱ میلیون ریال از بدهی زندانیان در قالب تسهیلات با مشارکت بانک‌های ملت، ملی، صادرات و تجارت تامین و پرداخت شده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: هم اینک ۲۷۰ نفر به علت جرائم مالی غیرعمد در زندان به سر می‌برند که برای آزاد کردن آن‌ها از بند زندان ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

روحانی منش با بیان اینکه هشت نفر محکومان مالی زن هستند گفت: آمار زندانیان مهریه با کاهش طلاق روند کاهشی دارد به گونه‌ای که آمار زندانیان از ۶۰ نفر در ابتدای سال به ۲۰ نفر تقلیل یافته است.

او خواستار مشارکت مردم برای آزادی زندانیان شد و گفت: شماره حساب‌های ۰۱۰۶۳۲۹۵۵۵۰۰۱ بانک ملی، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۳۰۷۱۲ بانک ملی، شماره حساب ۲۰۳۰۳۰۳۰۳۷ و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۵۱۸۴ بانک ملت، شماره حساب ۳۳۲۲۴۳۸۳۱۰۳۸۷۱ و شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۳۸۳۷۹۸۰۳ بانک انصار آماده دریافت کمک‌های شهروندان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار