مدیرعامل سازمان قطار شهری قم خبر داد

افزایش ۵ برابری اوراق مشارکت قطار شهری قم

انگشت‌باف گفت: با در نظر گرفتن دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای قطار شهری قم این عدد در مقایسه با سال گذشته رشد پنج برابری داشته است.

 محمدرضا انگشت‌باف مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با اشاره به وضعیت بودجه‌ای سازمان قطار شهری قم، اظهار کرد: در طول هفت ماه ابتدایی امسال توانستیم ۵۰۰ میلیارد تومان صورت‌وضعیت پیمانکار پروژه را پرداخت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد نسبت به سال گذشته تقریباً ۲۵ درصد افزایش صورت‌وضعیت داشته‌ایم و عملکرد بهتری اتفاق افتاده است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با اشاره به رایزنی با نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی برای بودجه سال آینده قطار شهری، خاطرنشان کرد: قرار شد از اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ قطار شهری متناسب با نیاز سازمان برای راه‌اندازی فاز نخست و پیشبرد فاز دوم به‌صورت همزمان استفاده شود.

وی با تأکید بر در نظر گرفتن دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای قطار شهری قم، ادامه داد: این عدد در مقایسه با سال گذشته رشد پنج برابری داشته است.

انگشت‌باف اضافه کرد: در حال حاضر فرایند این موضوع در وزارت کشور در حال پیگیری است تا به سازمان برنامه ارسال و اوراق جذب شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با اشاره به اینکه مصوبه شورای اسلامی شهر قم اخذ سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت بود، تصریح کرد: این میزان از اوراق را برای خرید واگن، تکمیل فاز دوم خط A و انجام مقدمات خط B متروی قم در نظر داشتیم.

انگشت‌باف تأکید کرد: طی جلساتی که در مجلس شورای اسلامی داشتیم قرار شد دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای شهر قم تثبیت شود که اگر این اتفاق بیفتد منابع خوبی برای کار در حوزه قطار شهری در سال آینده داریم.

وی با اشاره به اینکه اخذ اوراق مشارکت یک فرایند ملی دارد، گفت: پس از اخذ مصوبه هیئت‌مدیره و شورای شهر، وزارت کشور بر مبلغ این اوراق نظر می‌دهد و میزان نهایی به سازمان برنامه‌وبودجه کشور و پس از آن به بانک مرکزی و بانک عامل ابلاغ می‌شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم افزود: به طور معمول مجوز بانک مرکزی در روزهای پایانی سال صادر می‌شود و شش ماه بعد از این اتفاق امکان استفاده از این منابع وجود دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار