پویش اهدای خون دوشنبه‌های ورزشی در خراسان رضوی آغاز شد

مسوول واحد برنامه ریزی جذب و نگهداری اهداکنندگان انتقال خون استان خراسان رضوی گفت: برای نخستین بار در کشور پویش «دوشنبه‌های ورزشی» با رویکرد اهدای خون توسط ورزشکاران در پایگاه انتقال خون خراسان رضوی آغاز شد.

محمد شریف‌الحسینی روز دوشنبه در حاشیه اجرای این پویش گفت: این پویش با هدف پیوند ورزش و اهدای خون برای نخستین بار در کشور از استان خراسان رضوی و شهر مشهد آغاز شده است.

وی عنوان کرد: هر هفته در روز‌های دوشنبه اعضای یک هیات ورزشی استان همراه با ورزشکاران همان رشته با حضور در پایگاه‌های انتقال خون دایر در مشهد برای مشارکت در این امر خیرخواهانه حضور می‌یابند.

مسئول روابط عمومی اداره کل انتقال خون خراسان رضوی نیز در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: این پویش با پیگیری‌های این اداره و به همت هیات‌های ورزشی در راستای ترغیب شهروندان به اهدای خون و کمک به نیازمندان به خون و فرآورده‌های آن در کشور، در دستور کار قرار گرفت که از امروز آغاز شده و ادامه خواهد یافت.

مصطفی مهدوی‌ارفع افزود: نخستین برنامه از این پویش امروز با حضور هیات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و ۲۵ نفر از ورزشکاران این رشته در پایگاه انتقال خون امام رضا (ع) در مشهد شروع شد و امیدواریم بزرگترین رویداد ورزش شهروندی در مشهد مقدس رقم بخورد.
وی ادامه داد: دوشنبه‌های هر هفته هیات‌های مختلف ورزشی به صورت سازمان یافته با حضور در پایگاه‌های اهدای خون برای ترغیب ورزشکاران و جوانان با اجرای نمایش در محوطه ساختمان و پس از آن با اهدای خون در راستای فرهنگ ایثار اهدای خون قدم بر خواهند داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار