استاندار خراسان شمالی:

عدالت توزیع انرژی مد نظرمسئولان باشد

استاندار خراسان شمالی تاکیدکرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی در انتهای خط لوله گاز قرار دارد عدالت توزیع باید مد نظر باشد.

محمدرضا حسین نژاد در جلسه شورای اداری استان با اشاره به در پیش بودن زمستان و افزایش مصرف گاز گفت: دستگاه‌های اجرایی در حوزه انرژی و صرفه جویی پیشگام باشند و با توجه اینکه برخی روستا‌های دور دست در انتهای خط لوله گاز قرار دارد عدالت توزیع باید مد نظر باشد.
استاندار خراسان شمالی گفت : در برخی نقاط سیلاب‌هایی رخ داده، اما هنوز در هیات دولت مصوبه‌ای تصویب نشده است.
استاندار گفت: بازسازی محور جاده گلستان و بجنورد که بر اثر سیل تخریب شده بود با همکاری دستگاه‌های اجرایی در چهارده روز به جای یکماه انجام شد.
حسین نژاد انتقال پساب پتروشیمی راحرکتی مثبت و تحول گرا دانست و افزود: طرح جمع آوری پساب شیروان هم به بهره برداری رسیده است که اقدام بسیار مطلوبی است.
او گفت : ساختار اداری برای شهرستان‌های تازه تاسیس مانه و بام و صفی آباد سریع‌تر باید اجرایی شود تا شاهد توسعه فرهنگی و اجتماعی باشیم.
حسین نژاد گفت: تذکر می‌دهیم مدیران دستگاه‌های اجرایی اتمام و تکمیل طرح‌ها را سرعت بخشند.
مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان شمالی نیز گزارشی از وضعیت منابع آبی استان ارائه داد و گفت: بیش از نود درصد مساحت خراسان شمالی در اقلیم خشک و نیمه خشک قرار دارد لذا وابستگی شدید به میزان بارندگی داریم.
به گفته مرتضوی ۵۵ میلی متر بارندگی از ابتدای مهر ماه امسال را شاهد هستیم که این رقم برای مدت مشابه سال گذشته ده درصد افزایش بارندگی را نشان می‌دهد.
او گفت : بیش از هشتاد درصد آب استان در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان گفت : سد گلمندره با اعتبار ۶۶۰ میلیارد تومان به مرحله آبگیری رسیده و در سیل اخیر آبگیری آن از وقوع فاجعه پیشگیری کرد.
هاشمی مدیرعامل شرکت گاز استان نیز در این نشست گفت: با اقدامات و هماهنگی‌های انجام شده با سایر دستگاه‌های اجرایی و واحد‌های صنعتی، سال گذشته خراسان شمالی تنها استان در شمال شرق کشور بود که با قطعی گاز در بخش خانگی مواجه نبود.
او گفت : اعمال سهمیه بندی خاص برای واحد‌های صنعتی در زمان بحران گاز انجام شود، زیرا خراسان شمالی فاقد خط لوله فرآورده‌های نفتی است که این امر موجب می‌شود هزینه‌های حمل و نقل برای تامین فراورد‌های نفتی واحد‌های صنعتی کم توان کمرشکن باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.