اجرای ۱۱۵ هزار متر خط‌کشی در قم

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از اجرای ۱۱۵ هزار متر انواع خط‌کشی در سطح شهر در راستای ایمن‌سازی تردد خبر داد.

علیرضا خلیلی،مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اجرای انواع خط‌کشی‌ها در شهر اظهار کرد: یکی از وظایف سازمان حمل‌ونقل و ترافیک اجرای خط‌کشی‌های طولی و عرضی در معابر سطح شهر است.

وی افزود: خط‌کشی‌های دو جزئی در سطح معابر و خط‌کشی‌های سرد ازجمله اقداماتی است که در راستای ایمن‌سازی تردد عابران و وسایل نقلیه در سطح شهر انجام شده است.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: در سال جاری تاکنون، ۸۴ هزار خط‌کشی طولی سرد، ۳۰ هزار متر خط‌کشی دو جزئی طولی و ۵۰۰ مترمربع خط‌کشی دو جزئی عابر پیاده در خیابان‌های مقابل مدارس و تقاطع‌های شهری انجام شده است.

به گفته خلیلی، ۱۰۰ متر از خط‌کشی‌های دو جزئی در تقاطع‌ها و خط ایست تقاطع توحید و دو طفلان مسلم، تقاطع آیت‌الله صدوقی اجرا شده است.

وی با اشاره به تغییر رویکرد سازمان برای استفاده از رنگ‌های ترافیکی دو جزئی گفت: به این دلیل که این رنگ‌ها ماندگاری بالایی بین سه تا پنج سال دارند، استفاده از آن‌ها در سطح معابر موجب سرویس‌دهی بهتر ترافیکی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: رنگ‌هایی که ماندگاری بالایی ندارد، الزام تکرار چندباره رنگ‌آمیزی را ایجاد می‌کند که این موضوع موجب مشکلات ترافیکی و هزینه‌های مضاعف است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار