وزیر ارتباطات:

منطقه ویژه اقتصادی پیام از ظرفیت حضور شرکت‌های خارجی برخوردار است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام از ظرفیت لازم برای تبدیل به قطب سرآمد اقتصاد کشور برخوردار است.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان چهارباغ استان البرز گفت: نزدیکی این منطقه ویژه اقتصادی به کرج و برخورداری از معافیت‌های مالیاتی نیازمند این است که از نظر اقتصادی سرآمد کشور و آسیای غربی باشد.

وی دیگر ظرفیت استان البرز را پارک علم و فناوری آن عنوان کرد و گفت: تقویت این پارک نیز می‌تواند یک ظرفیت بین المللی برای استان و همچنین کشور باشد و باید به تقویت هرچه بیشتر آن اقدام کرد.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات تاکید کرد: کشور امروز بیش از اندازه نیازمند کار و مجاهدت است و دشمن تمرکز کرده که ایران را عقب مانده معرفی کند که ما باید توسعه یافتگی کشور را به جوانان نشان دهیم.

وی ایران اسلامی را در حوزه‌های مختلف سرآمد ارزیابی کرد و یادآور شد: نهمین پرتاب ماهواره به فضا، ایران را جزو ۶ کشور نخست و برتر در حوزه فضایی قرار داده و پژواک این کار‌ها افزون بر بیان واقعیت‌ها موجب امید در میان جوانان خواهد شد.

زارع پور تصریح کرد: امروز یکی از مهم‌ترین مراکز فضایی کشور در همین استان البرز قرار دارد که عهده‌دار مرکز کنترل ماهواره‌های سنجش کشور است.

این مسوول بیان کرد: پیشرفت ارتباطات ایران از ۲۳ درصد در آغاز دولت سیزدهم به ۶۴ درصد رسیده که نمونه بارز آن ساخت ربات جراحی پزشکی از راه دور است که به کشور اندونزی فرستاده شد.

زارع پور بر استفاده از پلتفرم‌های داخلی در شبکه‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: امروز تنها ۱۵ نفر در شهرستان چهارباغ از کابل نوری استفاده می‌کنند که انتظار داریم تا سال آینده این جمعیت به ۴۰ هزار نفر برسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اکنون روزانه ۱۷.۵ میلیون کاربر از شبکه اجتماعی ایتا استفاده می‌کنند که این آمار در ماه به ۴۰ میلیون نفر می‌رسد.

زارع پور با بیان اینکه توسعه شبکه دولت الکترونیک از برنامه‌های اولویت دار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، اظهار کرد: در زمان حاضر تنها ۳۰ میلیون نفر از شبکه استفاده می‌کنند که باید تا پایان برنامه هفتم توسعه تمام مردم ایران بی نیاز از مراجعه حضوری خدمات مورد نیاز خودشان را دریافت کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: صنعت فضایی کشور امروز از افتخار‌های جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و رییس جمهور پس از ۱۱ سال شورای عالی فضایی را برگزار کرد.

زارع پوریادآور شد: کشور ما امروز با رشد اقتصادی ۶ درصد، تورم را از ۶۰ درصد به زیر ۴۰ درصد رسانده و به دنبال تک رقمی کردن تورم هستیم.

وی تاکید کرد: پیگیر مشکلات شهرستان چهارباغ استان البرز هستم و نیاز‌های این منطقه را به رییس جمهور منعکس خواهم کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۸ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شرکت های داخلی هم دارن خارج میشن تو میگی پذیرای ورود خارجیا هستین؟باش تا بیان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۸ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
الان موضوع مناطق ویژه سرمایه گذاری چه ارتباطی با حوزه کاری شما داره؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۵ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
موش موساد عیسی !!
Iran (Islamic Republic of)
Bakhtiyari
۲۰:۰۴ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
حالا فقط گیر ندید به منطقه پیام و همه فناوریها را در این منطقه مستقر کنید کارخانجات الکترونیک و هوش مصنوعی باید در سراسر کشور پراکنده شوند
Iran (Islamic Republic of)
ایرانی
۱۸:۴۵ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
وزیری که برای یک شرکت و کارمندان آن که به خاطر هماهنگی ایشان جهت بازدید کارخانه روز تعطیل(جمعه) سر کار حاضر می‌شوند احترامی قائل نیست و از جلوی درب کارخانه به همراه تیم همراهش رد میشه و اعتنایی به این واحد تولیدی و پرسنل اش نمی کنه و به راحتی برنامه اش رو تغییر میده ، فکر نکنم برای دیگر افراد جامعه هم ارزشی قائل باشه، مشت نشانه خرباره، حیف اسم مسول و وزیر برای چنین افرادی که بقیه مردم هیچ ارزشی براشون ندارن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۹ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
کسی هست بدونه ایشون چیکاره هست و‌چرا حقوق میگیره؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۶ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
«اکنون روزانه ۱۷.۵ میلیون کاربر از شبکه اجتماعی ایتا استفاده می‌کنند که این آمار در ماه به ۴۰ میلیون نفر می‌رسد.» یعنی چی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۳ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
لطفاً همه خدمات را دوباره کاغذی کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۰ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
بلا چرا اینستا و واتساپ رو رفع فیلتر نکردی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۵ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
همه از ایران فراری هستند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۷ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
گویا در اقدام غرورآفرینی دیگر ارتباط نت بین المللی به طور کامل محدود و سرعت نت بین المللی در حد دایل آپ شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۶ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
یکی تیتر خبرا ترجمه کنه....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۲ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
این برای بارصدم آقای وزیر هنوز دو سال طرح استخدام فرزندان ایثارگر در شرکت مخابرات اجرا نشد هیچکدام از حرف و کارهای شما بعنوان وزیر قابل تائید نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۸ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
هر طرحی اجرا بشه ولی این طرح ایثارگری اجرا نشه مردم خوشحال هم میشن
دم وزیر گرم بابت استخدام نکردن فرزندان ایثارگر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۳ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
نوه ایثار گران هستید جنگ سی و پنج سال تموم شده
Iran (Islamic Republic of)
زاگرسیان
۲۰:۰۶ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
از شرکت نفت یاد بگیرید که فرزندان ایثارگر رسمی شدند آنهم در شرکت نفت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۱ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
چرا اجرا نشه؟طرف رفته جنگیده واسه منافعش الان نباید سود کنه؟این چرندیات که میگن دفاع از خاک و ناموس رو ول کنید هر کی رفته جنگیده به اندازه کافی پولش رو هم تو این ۴۰سال گرفته بیشتر از حقش هم گرفته پس اینا چرنده که میگن آره ما رفتیم از خاک دفاع کنیم