مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: میانگین سن ازدواج زوج و زوجه در این استان طی ۱۰ سال اخیر به میزان ۲ سال افزایش یافته است.

غلامحسین قنبری مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: سال ۱۳۹۳ میانگین سن ازدواج در خراسان رضوی ۲۷ و ۱۴ صدم درصد برای زوج و ۲۲ و ۳ دهم درصد برای زوجه بوده که این میزان در پایان سال گذشته، به ترتیب به ۲۹ و ۳۶ صدم درصد و ۲۴ و هشت دهم درصد افزایش یافته است.

او با اشاره به کاهش نرخ ازدواج در خراسان رضوی افزود: نرخ ازدواج در هفت ماهه سال جاری، ۲۵ هزار و ۷۴۴ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۴ و هفت دهم درصد کاهش داشته است.

مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی با بیان اینکه طول زندگی مشترک زوجین منتهی به طلاق در استان به ۱۰ و ۶ ماه رسیده است، ادامه داد: نرخ طلاق در هفت ماهه سال جاری، ۱۱ هزار و ۳۷۳ واقعه بوده است.

قنبری بیان کرد: همچنین در ۹ ماهه سال جاری نرخ ولادت فرزند در خراسان رضوی، ۷۶ هزار و ۷۴۶ مورد بوده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز کاهش داشته است.

او تصریح کرد: پنج میلیون و ۱۰۲ هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند و شناسنامه مکانیزه در خراسان رضوی وجود دارند که تاکنون حدود ۹۰ درصد کارت ملی هوشمند و ۵۴ و ۳ دهم درصد آن‌ها شناسنامه مکانیزه را دریافت کرده‌اند.

مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی در خصوص اعطای شناسنامه به کودکان دارای مادر ایرانی نیز تاکید کرد: این موضوع نیازمند همکاری با اداره کل اتباع استان است، اما از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون به ۵۰۰ کودک شناسنامه اعطا شده است و ۶۱۸ پرونده دیگر در حال بررسی است.

برچسب ها: ازدواج ، ثبت احوال
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۶ ۰۷ دی ۱۴۰۲
سکه گران است