سخنگوی ستاد انتخابات:

آگهی نهایی انتخابات فردا اعلام می‌شود

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: آگهی نهایی انتخاباتی از فردا به وسیله فرمانداری‌ها اعلام می‌شود.

محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در نشست خبری انتخابات، دانشگاه و مشارکت در دانشگاه تربیت مدرس گفت: دیشب از ناحیه شورای نگهبان آخرین فهرست تایید صلاحیت شدگان را دریافت کردیم که به همین واسطه آگهی نهایی انتخاباتی از فردا به وسیله فرمانداری‌ها اعلام می‌شود. 

اسلامی افزود: تا ساعت ۸ صبح دهم اسفند یعنی ۲۴ ساعت قبل از انتخابات امکان تبلیغات نامزد‌ها وجود دارد. 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در رابطه با شعب اخذ رای تصریح کرد: چیزی حدود ۵۹۰۰۰ شعبه در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری وجود دارد که ۳۵۰۰۰ شعبه شهری و ۲۴۰۰۰ شعبه روستایی که ۴۴۰۰۰ شعبه ثابت و ۱۵۰۰۰ شعبه به صورت سیار وجود دارد. شعب سیار در پارک‌ها و بوستان‌ها و مراکز عمومی در خدمت مردم خواهند بود.

اسلامی با توجه به اعلام رسمی ثبت احوال، جمع رای دهندگان و واجدین شرایط را ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار مرد و ۱۳۳ نفر و ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ نفر زن هستند که این آمار واجدین شرایط داخل کشور محسوب می‌شوند. 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در رابطه با آمار تایید صلاحیت شدگان افزود: ۴۹۰۰۰ نفر در پیش ثبت نام شرکت کردند که ۳۸۰۰۰ نفر واجد شرایط برای ادامه روند انتخابات بودند که ۲۵۰۰۰ نفر آن‌ها ثبت نام نهایی کردند و با توجه به عدم احراز صلاحیت برخی افراد و همچنین انصراف برخی دیگر ۱۵۰۰۰ نفر از این جمع تایید صلاحیت شدند که ۲۰ درصد نامزد‌های نهایی را فرهنگیان و دانشگاهیان تشکیل دادند.

محسن اسلامی در رابطه با تعرفه‌های انتخاباتی گفت: تعرفه موجود در شعب اخذ رای یک تعرفه یکپاچه است که تعرفه قسمت بالا برای مجلس شورای اسلامی و تعرفه پایین برای مجلس خبرگان رهبری است. 

وی افزود: به علت تسهیل روند انتخابات دو تعرفه مجلس و خبرگان در یک برگه است و همچنین دو صندوق با درب‌های قرمز برای مجلس شورای اسلامی و آبی برای مجلس خبرگان رهبری مد نظر قرار گرفته است. 

اسلامی در رابطه با برگزاری انتخابات الکترونیک گفت: ۴ حوزه انتخابیه آبادان، ملایر، رشت و قم به صورت الکترونیکی است که هر شعبه ۵ صندوق الکترونیکی دارند و کاملا الکترونیکی است.

وی گفت: این برگزاری انتخابات الکترونیکی آزمایشی است تا بتوانیم در ادوار آینده همه انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم. 

اسلامی در مورد شفافیت هزینه‌های انتخاباتی گفت: از همه نامزد‌ها شماره حساب اخذ شده است که تمامی هزینه‌های تبلیغات باید در سامانه‌‌ای که در این رابطه تعریف شده است ثبت شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
حق رأی داریم و رأی خواهیم داد تا ظهور امام زمان (ع)پای آرمانهای انقلابمان هستیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
حتما برای بهبود اوضاع کشور به فرد اصلح رأی می دهیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
رأی می دهیم چون منافقینجمهوری اسلامی می گویند رأی ندهید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
به عشق رهبر وایران ومردم ایران رأی می دهیم
آخرین اخبار