اهدای کتاب به کتابخانه مرکزی رشت

بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال به کتابخانه مرکزی رشت اهدا شد.

روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان اعلام کرد: در راستای اجرای طرح هدیه کتاب به کتابخانه‌های عمومی با شعار «اهدای کتاب، اهدای دانایی»، بیش از ۳۵۰۰ جلد کتاب به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال به کتابخانه مرکزی رشت اهدا شده است.

با توجه به قیمت بالای کتاب در سال‌های اخیر و همچنین در راستای اجرای طرح نذر کتاب با شعار «اهدای کتاب، اهدای دانایی» در اقدامی ارزشمند بیش از ۳۵۰۰ نسخه کتاب از سوی محمد ممسنی، متخصص جراحی عمومی و خانواده مرحوم محمدعلی رمضانی، نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در آستانه اشرفیه به کتابخانه مرکزی رشت اهدا شد.

این کتاب‌ها که اغلب در موضوعاتی چون علوم مذهبی، پزشکی، داستان و تاریخ می‌باشد در رده‌های سنی مختلف از سوی این نیکوکاران جهت بهره مندی علاقه‌مندان و دوستان کتاب و نیز پژوهشگران و دانشجویان به مجموعه منابع کتابخانه مرکزی رشت افزوده شد.

در طرح اهدای کتاب، مردم، دستگاه ها، سازمان ها، گروه‌های مردم نهاد و خیران می‌توانند با اهدای کتاب‌های خوانده شده خود نیز به غنی سازی منابع مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان گیلان کمک کنند.

دکتر محمد ممسنی، متخصص جراحی عمومی

استان گیلان هم اکنون دارای ۸۶ باب کتابخانه عمومی در مناطق مختلف شهری و روستایی با بیش از ۶۵ هزار عضو فعال و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نسخه کتاب شامل ۳۶ هزار و ۸۰۰ کتاب اهدایی در سال ۱۴۰۲ در موضوعات و رده‌های مختلف است.

مرحوم محمدعلی رمضانی، نماینده مجلس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.