باشگاه پرسپولیس: کسب مجوز حرفه‌ای آسیا، نوبتی نیست

باشگاه پرسپولیس طرح بعضی موضوعات علیه پرسپولیس در رسانه‌ها را عجیب، نادرست و هدفمند خواند.

 باشگاه پرسپولیس در مورد مسائل مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی درباره مجوز حرفه ای بیانیه ای صادر کرد که به شرح زیر است.

در توضیحات این بیانیه آمده است؛ بسیار عجیب است که افراد دارای تریبون که باید در جهت آگاهی‌بخشی گام بردارند گاهی لابه‌لای اظهارات درستی که دارند عامدانه یا از روی عدم آگاهی اطلاعاتی را ارائه می‌کنند که مخرب بوده و ضمن ایجاد مشکلات بر تنش‌های هواداری هم می‌افزاید.

متاسفانه در یکی از برنامه‌ها شاهد این مساله بودیم که به نام کارشناسی، مسائل مربوط به حرفه‌ای سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مطرح شد و نتیجه‌اش آن شد که از صدور مجوز حرفه‌ای برای پرسپولیس جلوگیری شود، چون دو تیم با مالکیت مشترک نمی‌توانند در رقابت‌ها حضور داشته باشند و چون سال قبل استقلال مجوز نگرفت شاید برای این فصل نوبت پرسپولیس باشد که از این مساله محروم شود.

چنین اظهار نظر عجیبی جدا از این که کاملا مغرضانه است و اعتراض باشگاه پرسپولیس و هواداران را در پی دارد، بیانگر این مساله است که پاره‌ای اظهارنظر‌های کارشناسی به جای تکیه داشتن بر واقعیات و اطلاعات درست، رسمی و قانونی، ریشه در کری‌خوانی‌های بعضا سطح پایین در فضای مجازی دارد.

به عنوان یک نکته اساسی به اطلاع کارشناس مربوطه که آن اظهارنظر عجیب را مطرح کرد و دیگر عزیزان می‌رسانیم، اخذ مجوز فعالیت حرفه‌ای که هر سال سخت‌گیرانه می‌شود، نوبتی نیست. این که بعضی مسائل اصولا از اختیارات و ید قدرت دو باشگاه خارج است و باید مدیریت کلان کشور و ورزش و فوتبال برای آن اقدام کنند مساله درستی است که همه می‌دانند، ولی این طور نیست که دو باشگاه بروند سر صف زنبیل بگذارند و هر یک نوبتش شد مجوز بگیرد.

برای اخذ مجوز، باید یکسری استانداردها، الزامات و پروتکل‌ها اجرا شود که همه ساله از سوی فدراسیون فوتبال اطلاع رسانی می‌شود. هم اکنون باشگاه‌ها همه روزه به شدت درگیر این موضوع بوده و در حال بارگذاری مدارک هستند و کمیته صدور مجوز هم مرتب در تلاش است تا کمبود‌ها و خطا‌ها را مشخص و برای مرتفع شدن به باشگاه‌ها اعلام کند.

سال گذشته اگر متاسفانه باشگاه دیگر نتوانست این مجوز را دریافت کند هیچ ارتباطی به مالکیت مشترک نداشت. این یک دروغ بزرگ در فضای مجازی و از سوی افراد غیر مسئول و دروغ پرداز بود که باشگاه دیگر قربانی شد تا پرسپولیس مجوز بگیرد. حتی فکر نمی‌کنیم مسئولان خود آن باشگاه چنین حرفی زده باشند. منشاء این دروغ حداقل برای ما مشخص نیست و بسیار متاسفیم که چنین دروغی به عنوان فکت و دیتا در تلویزیون مورد پذیرش قرار گرفته است.

سال گذشته هم بحث مالکیت مشترک به صورت رسمی با تدبیری که انجام شد مرتفع شده بود و به صورت رسمی اعلام شد و اسناد آن نیز منتشر گردید. قطعا دولت محترم و وزارت محترم ورزش و جوانان باید برای این امر در سال جاری هم تدبیر لازم بیندیشند، ولی آن چه در سال قبل مانع از صدور مجوز برای باشگاه دیگر شد، طبق آن چه فدراسیون فوتبال به صورت رسمی و با ارائه اسناد قانونی اعلام کرد؛ مشکل بدهی مالی و در نهایت کامل نشدن بارگذاری مدارک و مستندات بود و این موضوع هیچ ربطی به پرسپولیس نداشت، ولی افرادی آن دروغ بزرگ را به هواداران آن تیم گفتند.

و، اما در پرسپولیس به خاطر نداریم آخرین باری که باشگاه یک تعطیلی کامل را طی کرد، چه زمانی بوده است. هیچ شب و روزی در تعطیل‌ترین حالت کشور نمی‌گذرد که حداقل یکی از بخش‌های باشگاه فعال نباشد حتی اگر تیم در تعطیلات باشد. در همین نوروز ۱۴۰۲ لحظاتی بعد از تحویل سال بود که باشگاه رسیدن ایمیلی مبنی بر یک بدهی جدید را اطلاع داد در حالی که فرصت برای بستن پرونده‌های بدهی قطعی در همان نوروز به پایان می‌رسید و کار از همان روز نخست نوروز شروع شد تا به مشکل نخوریم. برای نوروز امسال هم به نظر نمی‌رسد بعضی بخش‌های باشگاه، چون امور بین‌الملل، بخش مالی، امور ورزشی و … مجالی برای تعطیلات به آن معنا داشته باشند چرا که در گیر همین مقوله اخذ مجوز حرفه‌ای خواهیم بود.

امیدواریم در آینده دیگر شاهد تکرار این ادعا‌های غیر منصفانه و آزار دهنده نباشیم."

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
سعید عالی پور
۱۳:۳۰ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
اگه ممکنه مدارک مربوط به حل مشکل مدیریت مشترک دوباشگاه را منتشر بفرمایید. چیزی که همه ی دنیا متوجه شدند این بود که عده ای اسناد دولتی جعلی برای کنفدراسیون اسیا فرستادند که گفتند موضع مدیریت مشترک حل شده است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۶ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
یعنی واقعا دوره قبل حق شما بود برید آسیا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۹ ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
اگه نوبتی نیست انحصاری هم نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۳ ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
چه ایرادی داره؟شما هم زجر بکشید
Iran (Islamic Republic of)
رسول
۱۶:۵۱ ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
اینکه نوبتی نیست وهمیشه نوبت پرسپولیسه واقعیت داره،اما اینکه نوبتی هست هم واقعیت داره ،لطفا مردمو گمراه نکنید هر چند اونی که باید بفهمه سناریوهای سال گذشته کاملآ قابل فهم بود
آخرین اخبار