استاندار:

آمدوشد خودرویی در محور‌های برفگیر گیلان جریان دارد

استاندار گیلان با اشاره به بارش برف که از شب گذشته -یک شنبه شب- در این استان آغاز شده گفت: با همت همه نیرو‌های امدادرسان، راهداری، پلیس راه، هلال احمر، شرکت توزیع برق و سایر دستگاه ها، تردد در جاده‌ها و محور‌های اصلی گیلان جریان دارد.

اسدالله عباسی استاندار گیلان دوشنبه شب در خصوص آخرین وضعیت استان در جمع خبرنگاران در رشت اظهار کرد: در چند نقطه به دلیل اینکه خودرو‌ها زنجیر چرخ و وسایل ایمنی به همراه نداشتند، متوقف شده بودند که نیرو‌های امدادی به این خودرو‌ها کمک کردند و تردد جریان یافت.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: در برخی از ارتفاعات و مناطق کوهستانی گیلان که ارتفاع برف به بیش از یک متر رسیده است با تلاش همه دستگاه ها، راه این مناطق در باز شده یا در حال بازگشایی است ضمن اینکه تردد در محور سنگر به کوچصفهان و همچنین سنگر به سیاهکل تا حدی همراه با ترافیک است.

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه تامین و توزیع خدمات زیربنایی وکالا‌های ضروری و غیر ان همچون همیشه به نحو معمول جریان دارد از مردم درخواست کرد: با توجه به بارش برف ادامه دارد از رفت و آمد‌های غیرضروری خودداری کنند و همچنین در مصرف گاز و برق صرفه جویی بیشتری داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: همچنین همه نانوایی‌ها باز هستند و با انجام افزایش سهمیه آرد ئ بیش از روز‌های گذشته نان پخت می‌کنند.

عباسی به تاخیر در شروع کار ادارات و تعطیلی مدارس اشاره و خاطرنشان کرد: به دلیل یخ زدگی جاده ها، ادارات مرکز گیلان فردا سه شنبه هشتم اسفند با ۲ ساعت تاخیر شروع به کار خواهند کرد و همه مدارس رشت، مدارس ابتدایی و دوره متوسطه اول آستانه اشرفیه و مدارس ابتدایی لاهیجان و سیاهکل در شیفت صبح تعطیل هستند.

آمادگی ۲۳۴ گروه امدادی برق در گیلان

همچنین مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان نیز اظهار کرد: با آغاز بازش برف، ستاد بحران شرکت توزیع برق گیلان کار خود را آغاز کرده و پای کار هستند که در این راستا ۲۳۴ گروه فعال و در حال آماده باش هستند.

محمدتقی مهدی زاده افزود: در اکثر مناطق گیلان مشکل قطع برق نداریم و فقط در مناطقی از سنگر و امامزاده هاشم رشت به دلیل سقوط درخت و افتادن شاخه‌های درختان روی سیم‌های برق و شکستن برخی از پایه‌های دیرک برق، شبکه برق به طور موقت مختل شد.

وی اضافه کرد: البته گروه‌های این شرکت در حال وصل کردن جریان برق این مسیر‌ها هستند و در مسیر‌هایی که به دلیل بارش برف زیاد مسدود هستند، به محض بازگشایی، مشکل جریان برق آن مناطق نیز رفع می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.