در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان؛

فرودگاهی جدیدی در کشور ساخته نمی‌شود

معاون وزیر راه راه شهرسازی گفت: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور فعلا برنامه ساخت هیچ فرودگاه جدیدی را در دستور کار خود قرار نداده است.

 رضا نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها وناوبری هوایی کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  ۸۰ درصد ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها بدهکار هستند گفت: در ایام نوروز با شرکت های هواپیمایی خوش حساب کاری نداریم و اجازه پرواز برای آنها صادر شده اما با  این شرکت های هواپیمایی بعد از ایام نوروز جلساتی برای پرداخت بدهی برگزار خواهیم کرد.

به گفته وی  ۸۰ درصد ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها بدهکار هستند، اما در ایام نوروز هم خللی در فعالیت این شرکت‌ها ایجاد نخواهد شد، برای اینکه خدمت‌رسانی به مردم به بهترین نحو انجام شود. البته شرایط ما خوب است و شرکت ها تلاش می‌کنند میزان بدهی خود را به تدریج و بر اساس تفاهم‌نامه‌ها کاهش دهند. 

وی با بیان اینکه  برخی از ساعات شبانه‌روز پیک پروازی است و ما با مشکل در برخی از فرودگاه‌ها برای تردد مواجه می‌شویم، به خصوص در فرودگاه مهرآباد؛ اما همکاران ما در بخش فرودگاهی نهایت سعی خود را می‌کنند که کمترین ایستایی ایجاد شود گفت: البته امنیت پرواز یکی از مهم‌ترین اهداف ما و بر عهده سپاه حفاظت هواپیمایی است.

وی افزود: با وجود این در سال‌های گذشته به این جمع‌بندی رسیدیم که در فرودگاه مهرآباد باید یک ترمینال جدید ایجاد شود که در قالب یک ترمینال ‌۱۲۰ هزار مترمربعی در دستور کار داریم و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد کلنگ‌زنی این ترمینال باشیم.  

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران درباره به نتیجه رسیدن آزادسازی تعرفه خدمات فرودگاهی بیان کرد: چند سال است که با وجود افزایش قیمت‌ها و هزینه‌هایی که به شرکت فرودگاه‌ها تحمیل می‌شود، به‌دلیل سیاست دولت برای کنترل قیمت‌ها تعرفه‌‌‌ها افزایش نداشته است. تا زمانی که مرجع قانونی این افزایش را تصویب نکند ما هم مجاز به افزایش تعرفه‌ها نیستیم.

نخجوانی درباره آخرین وضعیت فرودگاه کنارک در چابهار توضیح داد: موافقت‌نامه سه‌جانبه امضا شده که مراحل اخذ مجوز را از ستاد کل نیروهای مسلح طی می‌کند و کل این فرودگاه قرار است در اختیار بخش غیرنظامی قرار گیرد. بنابراین در حال حاضر ارتقای فرودگاه فعلی در دستور کار قرار دارد که با هدف توسعه اقتصاد دریامحور انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه  طبق برنامه ریزی های صورت گرفته سعی در بازده کردن فرودگاه‌های کشور داریم گفت: بسیاری از فرودگاه‌های کشور نباید ساخته می شدند اما در حال حاضر ساخت این فرودگاه‌ها انجام شده و در تلاش برای سوده کردن آنها هستیم. 

او در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران در خصوص ساخت فرودگاه‌های جدید گفت: فعلا هیچ برنامه ای برای ساخت فرودگاه‌های جدید نداریم. 

نخجوانی در خصوص میزان پروازهای عبوری هم گفت: تعداد پروازهای عبوری روزانه هزار پرواز است که در مقایسه با سال گذشته تغییری نداشته اما در طی چند ماه گذشته روند پروازهای عبوری افزایشی بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار