چند نکته برای آرامش کنکوری‌ها در آزمون

داوطبان کنکور در این روز‌های مانده تا آزمون باید آرامش خود را حفظ کرده و از اضطراب و تنش دوری کنند.

 نوبت اول آزمون سراسری در روز‌های ۶ و ۷ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، داوطلبان کنکور می‌خواهند بدانند در این دو هفته پایانی مانده تا کنکور چه کنند.

منصور سعیدی مشاور آموزشی گفت: داوطلبان کنکور بیش از ده ماه زحمت کشیدند و حالا در انتظار شرکت در کنکور و نتیجه زحماتشان هستند، اردیبهشت ماه نوبت اول و تیرماه نوبت دوم کنکور را پیش رو دارند و ما بین دو کنکور امتحانات نهایی را دارند که ۵۰ درصد در کنکور موثر است یعنی سه ماه اردیبهشت، خرداد و تیرماه، داوطلبان باید در تلاش باشند.

وی افزود: در کنکور اردیبهشت به نظر من داوطلبان تلاش کنند که دروس را یک بار دیگر دوره کنند و به طور کامل بر تمام مثال‌ها و تمرین‌ها مسلط باشند در این صورت هم برای کنکور و هم برای امتحان نهایی آماده می‌شوند.

سعیدی ادامه داد: نکته دوم اینکه بچه‌ها می‌توانند آرامش خوبی داشته باشند، زیرا به دلیل برگزاری ۲ نوبت کنکور، فرصت جبران دارند که سال‌های قبل این فرصت نبود.

این مشاور آموزشی عنوان کرد: برای آرامش بیشتر، بچه‌ها در این مدت باقیمانده نوع تغذیه خودشان را تغییر ندهند و تصورشان بر این باشد که اتفاق جدیدی قرار نیست رخ دهد. 

سعیدی اظهار داشت: از داوطلبان می‌خواهم که بیشتر روی مسائل تشریحی و کتاب درسی خودشان تمرکز کنند. مهم این است که در جلسه آزمون، خودشان باشند و داشته هایشان را روی کاغذ بیاورند؛ قرار نیست به همه سوالات جواب دهند اگر پاسخ سوالی را فراموش کردند، رهایش کنند و معطل یک سوال نشوند.

منبع: فارس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار