افزایش مسمومیت کودکان با مواد مخدر در درگز خراسان رضوی

پزشک متخصص اطفال بیمارستان امام خمینی(ره) درگز گفت: مسمومیت اطفال با مواد مخدر در این شهرستان که معمولا به صورت مصرف تصادفی کودکان رخ می‌دهد، در حال افزایش است.

دکتر سمیه دادبه گفت: در حال حاضر ماهانه چهار کودک بواسطه مسمومیت ناشی از مصرف مواد مخدر در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری می‌شوند که با بررسی آمار ثبت مسمومیت‌ها نشان از افزایش شمار مسمومیت‌ها در ۲ سال گذشته دارد.

وی بدون اشاره به میزان افزایش بستری این کودکان ادامه داد: البته این موارد مربوط به کودکان بدحالی است که والدین به ناچار به مرکز درمانی منتقل می‌کنند و قطعا شمار مسمومیت‌های سبک کودکان با مواد مخدر بیشتر از این تعداد است و معمولا با روش‌های خانگی این نوع مسمومیت‌ها درمان می‌شود.

این متخصص اطفال آخرین مورد فوت کودکان از مسمومیت با مواد مخدر را مربوط به پائیز پارسال عنوان کرد و گفت: عامل اصلی این نوع مسمومیت‌های گا‌ها مرگبار، کنجکاوی کودکان و یافتن مواد مخدر موجود در منزل و از طرفی کوتاهی والدین در پنهان نکردن این مواد و در دسترس بودن این مواد مسمومیت زا است.

دکتر دادبه اظهار کرد: البته گاهی برخی خانواده‌ها به دلیل عدم آگاهی از مواد مخدر برای تسکین درد کودکان استفاده می‌کنند که گاهی همین اقدام غلط منجر به مسمومیت کودکان می‌شود.

وی به ناآگاهی برخی خانواده‌های درگزی که خود مصرف کننده مواد مخدر هستند نیز اشاره کرد و گفت: با کمال تاسف به دلیل بی اطلاعی شاهد بوده ام پدر یک خانواده از شربت متادون برای درمان کودک ۱۹ ماهه خود استفاده کرده است که جای تاسف بسیار دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.