پاسخ به چند شبهه فضای مجازی درباره حملهٔ تنبیهی به اسرائیل

عملیات پهپادی و موشکی ایران علیه رژیم صهیونیستی نمایش اقتدار ایران‌مان بود و چشم جهانیان را به خود خیره کرد.

عملیات گسترده پهپادی و موشکی ایران علیه رژیم صهیونیستی در همان دقایق اول به چشم همه دنیا آمد و نام ایران پس از مدت کوتاهی ترند یک توئیتر شد. آن‌شب فقط ایران نبود که تاصبح پلک روی هم نگذاشت از آسیا تا آمریکا همه به تماشای اقتدار ایران نشستند و از ملتی گفتند که قدرت پوشالی اسرائیل را درهم شکست، گنبد آهنینش را هم همینطور! ایران عزیزمان و سربازانش قهرمان همه آنهایی شد که در گوشه گوشه جهان، سال‌هاست غصه فلسطین و مردمش را به دل می‌کشند. 

اما این چیزی نبود که دشمن بتواند تحمل کند، خیلی زود لشکر رسانه‌های معاند در فضای مجازی به صف شدند تا شیرینی این انتقام و وعده صادق را در کام مردم تلخ کنند، این اقتدار را کوچک بشمارند و هول و هراس به جان مردم بی‌اندازند. گرچه زور موشک‌های بالستیک و پهپاد‌های شاهدمان به خبر‌های دروغ و وارونه و تحلیل‌های مغرضانه‌شان چربید، اما از آنجایی که دشمن دست از مایوس‌سازی مردم برنخواهد داشت با محمدعلی صمدی پژوهشگر حوزه مقاومت به گفتگو نشسته‌ایم تا از شبهه‌های بی‌پایه و اساسی بگویم که به وسیله آن دشمن قصد دارد فضای ذهنی مردم را مسموم کند.

این پایان جنگ بود نه آغاز آن!

گرچه پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی پاسخی دفاعی، مشروع و قاطع بود تا حجت را بر صهیونیست‌ها تمام کند که نمی‌توانند ذره‌ای به خاک ایران‌مان دست درازی کنند حتی اگر این خاک به وسعت کنسولگری ایران در کشور دیگری باشد. اما لشکر سایبری دشمن سعی داشت ایران را شروع کننده جنگ نشان بدهد و مردم را از ایجاد جنگ، تبعات آن و شکست ایران بترسانند. هول و هراس شروع جنگ با اسرائیل گرچه شگرد موفقی نبود، اما برخی از مردم و خانواده‌هایشان را نگران کرد. 

محمدعلی صمدی این تحلیل‌های مغرضانه را نوعی لجن‌پراکنی در فضای مجازی می‌داند و می‌گوید: «حتی یک درصد احتمال جنگ تمام عیار و گسترده وجود ندارد. طرفین می‌دانند که چه کاری انجام داده‌اند و چه جوابی دریافت خواهندکرد. هم رژیم صهیونیستی می‌داند که شروع کننده خودش بوده و به یک منطقه دیپلماتیک که جزئی از قلمرو کشور دیگری محسوب می‌شود حمله کرده با عنایت به این که تصور می‌کرده جواب ایران مختصر و کم ضرر خواهد بود. ایران هم می‌داند که در پاسخ به حمله به یک منطقه دیپلماتیک بنا نیست یک جنگ تمام عیار راه بیاندازد و باید جوابی متناسب بدهد که در حقیقت تنیبه است. یعنی طرف مقابل را بخاطر خطای محاسباتی تنبیه کرده است. 

این که یک عده بگویند جنگ شروع شده یا از کمبود دانش نظامی‌شان است یا تحت تاثیر فضای شبکه‌های با اغراض سیاسی مشخص است یا با این هدف انجام می‌شود که فضای عمومی را به هم بزنند از خوشحالی عمومی، آرامش و سکونی که به لحاظ امنیت عمومی در مردم ایجاد شده کم بکنند و قصد دارند ارزش این اقدام را پایین بیاورند.»

شکستی که با مشکلات اقتصادی هم لاپوشانی نشد!

برای برهم زدن این ضیافت، لشکر سایبری دشمن مثل همیشه دست به دامان مشکلات اقتصادی کشور نیز شد و سعی داشت با حساب و کتاب قیمت موشک‌ها و پهپاد‌ها نشان بدهد حکومت به جای اینکه این هزینه را صرف معیشت مردم کند آنها را اسبابی برای شروع جنگ و خونریزی کرده است. 

«چه‌قدر پول را به هوا فرستادید؟»، «قیمت هر پهپاد شاهد١٣۶، بدون هزینه پرتاب دست‌کم ٢٠ هزار دلار است. قیمت موشک‌ها مشخص نیست. می‌گویند تا یک میلیون دلار برای هر موشک؛ خرج هزار میلیاردی از جیب مردم!»، «این پول واقعا جای بهتری نمی‌شد خرج بشه؟!»، اما این هزینه واقعا از سفره مردم برداشته شده بود؟! 

محمدعلی صمدی در پاسخ به این سوال می‌گوید: «موشک و پهپاد شلیک شده که هزینه آنها بخش بسیار کوچکی از هزینه دفاعی کشور است و این هزینه جای دیگری مصرف نخواهد شد. این صحبت‌های زرد و مبتذل فضای مجازی است و مشخص است که بودجه دفاعی کشور را در بخش دیگری نمی‌توان مصرف کرد، اما درمقابل در همین فضای مجازی در منابع معتبر وجود دارد و همه نیز آگاه هستند که ایران از لحاظ نظامی یکی از کم هزینه‌ترین کشور‌های دنیا است. درواقع از لحاظ هزینه‌کرد نظامی کشورما در رده‌های اخر بین کشور‌های دنیا قرار دارد.»

پیام ضد انقلابی

وقتی اپوزیسیون هنوز به گنبدآهنین اسرائیل می‌نازد!

سایبری نشینان دشمن با نقاب هم‌وطن سعی دارندهر طور که شده آبروی از دست رفته رژیم صهیونیستی را بخرند و اقتدار ایران را نادیده بگیرند. برایشان مهم نبست که تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد گنبد آهنین موفق عمل نکرده و موشک‌های ایرانی به هدف نشسته، باز شیپور به دست گرفتند تا دروغ اسرائیل را بلندتر فریاد بزنند که ۹۹ درصد موشک‌ها و پهپاد‌های ایران رهگیری شدند.

محمدعلی صمدی در پاسخ به این ادعا می‌گوید: «طبیعی است که دشمن خسارت خودش را به صورت علنی افشا نکند. این جزئی از استراتژی نظامی هر کشوری است. رژیم صهیونیستی باید همه تلاش خودش را به کار گیرد تا از وزن عملیات ایران کم کند به اولین دلیل ممکن برای اینکه هرچه وزن این کار کم شود از اجبار اسرائیل به دادن پاسخ سنگین و تحمل هزینه‌های پاسخ مجدد ایران کاسته می‌شود. طبیعی است که شما هر چه سطح عملیات ایران را پایین بیاوری، ادعا کنی که ۹۹ درصد موشک‌ها را زدی و خسارتی ندیدی لازم نیست در مقابل پاسخی بدهی. درواقع رژیم صهیونیستی در این باره عقلانی عمل کرده است.»

توییت

محمدعلی صمدی با یادآوری اینکه ایجاد این شبهه‌ها کار همیشگی اپوزیسیون برای زیرسوال بردن جمهوری اسلامی است می‌گوید: واحد فارسی زبان سرویس‌های امنیتی دشمن که برایشان هزینه می‌شود، وظیفه دارند هر کاری که ایران کرد و هر اقدامی که منتسب به جمهوری اسلامی بود و درخشید را کم ارزش کنند. 

اما آدم حسابی‌ها آنها که عقلانیتی بر آنها حاکم است و به صورت متعارف فکر می‌کنند نه تحت تاثیر عقده‌های سیاسی، معتقدند که اتفاق بزرگی رخ داده است و معادلات سیاسی تغییر کرده. حتی دشمنان قدیمی ایران نیز اصل بزرگی ماجرا را انکار نمی‌کنند. از نظر من افرادی که دیوانه وار این عملیات را با حرف‌های بی‌منطق کم‌ارزش جلوه می‌دهند، آدم‌های قابل ترحمی هستند.

منبع: فارس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
محسن
۰۹:۲۱ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
سایبریهای مزدور وپادوهای داخلیشون به خط شدند برای منفی دادن ، دقت کنید تمام پستها تقریبا"به یک اندازه منفی می خورند مثلا" دراین لحظه همه پستهایی که به نوعی به نفع عملیات ایران نوشته شده 11 منفی خوردند این به معنی اینه که یک عده کارشون همینه که زیرپستها منفی بذارند موتوابغیظکم مزدورها
United States of America
ناشناس
۰۸:۳۴ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
شما فرض کنید الان دیگه با این حرکت محیرالعقول ایــران هیچ کشور گردن کلفتی تو دنیا فکر نزدیک شدن به ایران هم به مخیله اش نزدند با مشکلات شدید و روز افزون معیشتی اقشار ملت باید چکار کرد فرد با شکم خالی و شرمندگی از خانواده به فکر از بین بردن خودش می افتد با انبوهی از امتیازات دینداری ! (چرا که فقر ایمان را کم کم ضایع می کند!) آن هم در اوج امنیت ملی!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۴ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
ما مردم باید با هم متحد شویم تا بتوانیم این خواسته مشروع و حیاتی و فوری را از مسئولین بخواهیم بطور جد تا اقتصاد کم کم از دست دلالان فاسد و تبهکاران و گران فروشان و محتکران و قاچاقچی ها و اراذل و اوباشهای فرصت طلب خلاصی یابد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۵ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
نیروهای مسلح مثل همیشه با هوشیاری و خلاقیت و شجاعت و تدبیر و همت به فکر حفظ امنیت و ایجاد قدرت بازدارندگی هستند. . . پشت و پناهشان تنها خدا بوده و هست . . . انتظار قدردانی همیشه و در هر سطحی خود یک نقطه ضعف حساب می شود! فرض کنید شما بعنوان پدر یا مادر برای فرزندان بخاطر داشتن آینده خوب زحمت می کشید ولی توان و امید و اهدافتان را در گروی قدر شناسی قرار نمی دهید و حتی فرزند ناخلف خود را نیز از خود نمی رانید. . . دشمن که جای خود را دارد دشمن تمام انرژی خود را می گذارد که در جنگ ترکیبی صدمه بزند حتی حرف و یا حرکتی که در ابتدا لطف بنظر می رسد! نقشه ای است برای بهره مندی در آتیه! بی شک امنیت در درجه اول است چرا که در نبود آن بزرگترین نعمت! (سلامتی جسمی و روحی ) به خطر می افتد پس هزینه کرد برای ایجاد بازدارندگی تا جنگی صورت نگیرد منطقی عقلانی انسانی است که اگر بشود به این مهم با هزینه کمتری رسید بدیهی است خوب، بهتر است گرفتن کشتی مایه دار یهودی صهیونیست شاید در راستای این مقوله بوده :))
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۰۷:۰۹ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
ضمن خسته نباشید به دوستان عزیز خبرنگار ، لطفا توی محتوای تصویر دقت بفرمایید ایموجی ناجور هست ... ممنون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۸ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
از محمد علی صفایی بپرسید که راست و حسینی درآمد ماهانشون چنده و چقدر ثروت و سرمایه دارند؟خود و خانوادشون؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۰۶ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
به چند تا بیسواد که سرباز فراری هستن گوش ندین

یارو فرق کاهو با کلاشینکف رو نمیدونه.درمورد موشک و پهپاد و حمله نظر میده

وقتی با پهپاد ۲۰ هزار دلاری حمله کنی و اسراییل و آمریکا و اردن و فراتسه و انگلیس با موشک ۱۲ میلیون دلاری دفعش کنن معلومه کی برنده شده

حمله ایران نشون داد که اسراییل بدون کمک غرب ظرف نیم ساعت نابود میشه
فکر حمله زمینی از طریق سوریه و لبنان هم باشید
Iran (Islamic Republic of)
کارگر
۰۶:۰۴ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
باسلام فقط یک سوال، چرا قبل حمله به همه گفتند .مگه اسرائیل وقتی کنسولگری زد ،جار زد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۰ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
برای اینکه حمله موشکی است و باید آسمان این مسیر طولانی از قبل خلوت باشد در ثانی ایران اعلام کرده قصد غافلگیری و کشتار نداشته از طرفی هم خواسته در بدترین شرایط ممکن، فاصله زیاد اطلاع رسانی و کمک 10 کمک به صهیون برای رهگیری استفاده از تجهیزات قدیمی (نه مدرن مثل هاپیرسونیک و ...) عددی را بدست بیاورد و در تناسب! بگذارد! تا در نوبت بعدی صدمات شدیدی وارد کند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۴۷ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
این همه موشک زدید چند نفر کشته شدند.گیر هم خورده به جایی که کسی ندیده
Iran (Islamic Republic of)
محسن
۰۴:۵۰ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
باموشک هایپرسونیک،فقط بترکونیداقتصادمتحدین اسرائیل یااسقاطیل روتابفهمن این تن لش هاباکی طرف هستن همونایی که نتونستن رهگیری کنند.بورس پاریس،بورس فلزات لندن،وال استریت آمریکا وبورس ایتالیایی‌ها....بورس نقطه ضعف همشونه؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۴ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
حتما هم لازم نیست هایپرسونیک باشه
موشک های سطح بالامون هم قطعا از گنبد عبور میکنه
قوی ترین موشکی که زدن ب اسرائیل موشک عماد بود که از موشک های متوسط ما شاید محسوب شه که احتمالا همونا از گنبد عبور کردن اثبات کردن
Iran (Islamic Republic of)
Hxvdh
۰۴:۰۷ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
بعد از زدن اسراییل ،به خدا دولت اگه یه کنترلی رو این بنگاه های املاک و خودرو و دلال‌های از خدا بی خبر باشه به ولله اقتصاد درست میشه ،اخه مگه میشه تو یه مملکتی ارزپاشی بشه و تو خیابون و بقال سر کوچه راحت خرید و فروش ارز صورت بگیره ..همش قابل کنترله،حاکمیتی که تونست هیمنیه ی رژیم کودکش رو فرو بریزه می‌تونه بازارهای دلالی و رانت رو متلاشی کنه...لبیک یا خامنه ای.......یاعلی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۹ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
در اینکه ایران کاری بزرگ ،بجا، بی سابقه و پرافتخار انجام داده شکی نیست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۲ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
هرچه میخان دشمنابگن میگن اب رابریز جایی که سوختی معلومه بدسوختن ازتوان موشکی ایران .هرکسم ازجنگ میترسه البته طبیعیه جنگ خوب نیست واوارگی وبی خانمانی وقحطی میاره ولی اگه مجبوربه جنگ بشیم چاره ای نداریم مثل مردم‌فلسطین ازهمه چیزمون بایدبگزریم‌ مگه اونا آدم نیستن بعضیاخیلی دنیا پرست وجون دوست هستن بابااخرش بایدمردفرارنداره بعدشم همه که لیاقت شهادت ندارن‌خداانتخاب میکنه پس فکرنکنید خیلی خوبیدکه شهیدبشین .مرگ باعزت بهتراززندگی با ذلت است سخن امام حسین
Iran (Islamic Republic of)
حسنی
۲۳:۴۵ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
بیخودمیکنندخیلی هم خوب چشم دشمنان خارجی و داخلی گوردرست هدف رازدیم خیلی هم زدیم چشم حسوددربیادکهچشم دیدن ایران قوی راندارندخرج این موشکها ازآب چنان واجتربود.چون همه چیزباشدامنیت نباشدارزشی ندارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۴ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
اینا ا ز اون طرف خط میگیرین اولا چطور قیمت موشکها وپهپادها رو تخمین زدن شخصی مثل زاهدی جانش و بیش از جانش ،مغزش بیشتر از یک میلیارد موشک ارزش داشت نه اینکه واسه ۳۰۰ موشک و پهپاد چگونه جلز ولز میکنن ننگ بر منافق لطفا تعداد و قیمت موشکهای استفاده شده داخل غزه رو هم در بیارن بعد مقایسه کنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۱ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
چرا تصاویر ماهواره ای ازخسارت به پایگاه های نظامی اسرائیل را نشان نمی دهید؟اینها به شبهه ها اضافه کرده!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۵ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
کاملا مشخص بود که بعضی از پرنابه ها به زمین رسیدن و اصابت کردن و شکی درش نیست،بعلاوه حتی اگر هم نمیخوردن باز تابو اسراییل که از سال ۱۹۷۱ هیچ کشوری جرات حمله نداشت شکست
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۲۲:۴۱ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
هزینه شلیک موشکها با توقیف و به غنیمت گرفتن کشتی اسرائیلی توسط# ایران ، از قبل تامین شده بود.
این حمله برای ایران تقریبا هزینه نداشت..ضمنا اکثر موشکهای شلیک شده نزدیک به پایان تاریخ انقضا بودند و در واقع باید مصرف یا بازیافت می‌شدند!