امیرعبداللهیان:

اجازه نمی‌دهیم رژیم صهیونیستی با ماجراجویی آرامش منطقه را بر هم بزند

وزیر امور خارجه ایران امشب در گفت‌وگوی تلفنی با همتای عمانی گفت: اجازه نمی‌دهیم رژیم صهیونیستی با ماجراجویی فضای آرامش و ثبات در منطقه را بر هم بزند.

بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران امشب (دوشنبه) ۲۷ فروردین ماه در خصوص آخرین تحولات منطقه، به خصوص تحولات جاری در فلسطین تلفنی گفتگو و رایزنی کردند.

وزیر امور خارجه ایران در این تماس تلفنی آخرین مواضع و دیدگاه‌های ایران را در مورد روند تحولات در منطقه به خصوص بعد از عملیات نیرو‌های مسلح ایران علیه اهداف نظامی رژیم صهیونیستی و در راستای دفاع مشروع و تنبیه این رژیم، همچنین تحرکات ایران در عرصه‌های سیاسی، حقوقی و بین‌المللی را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران امنیت و ثبات کشور‌های همسایه و دوست در منطقه را ثبات و امنیت خود می‌داند و اجازه نمی‌دهد که رژیم صهیونیستی با ماجراجویی فضای آرامش و ثبات در منطقه را بر هم بزند.

بدر البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، با محکومیت تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه به خصوص علیه مردم فلسطین، بر ضرورت هماهنگی و مشورت نزدیک بین کشور‌های منطقه برای عبور از شرایط حساس کنونی و تامین ثبات و امنیت پایدار در منطقه تأکید کرد.

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و عمان همچنین با مرور آخرین وضعیت انسانی در نوار غزه، بر ضرورت تداوم و تقویت تلاش‌های دو کشور به همراه سایر کشور‌های موثر اسلامی و عربی در عرصه بین‌المللی برای پایان دادن به جنایات رژیم صهیونیستی، برقراری آتش بس فوری و ارسال کمک‌های انسانی برای مردم غزه تاکید کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار